Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással, kocogással, sétával...

Futással, kocogással, sétával milyen ütemben lehet fogyni?

Figyelt kérdés
Szülés után vagyok majd 6 hónappal. Eleve 8-10 kg túlsúllyal kezdtem a terhességet, de amit azalatt hiztam 19 kg-ot, azt le is fogytam már. Most 70 kg vagyok, 170 cm. Szeretném ezt a 8 kilót leadni. Kocogásra gondoltam, mondjuk úgy minden másnap 40-60 percre. Amikor meg nem kocognék, 1,5 óra séta? De pontosan mit is jelent, hogy kocogjak? Hogyan lenne a leghatékonyabb?
2013. máj. 19. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Heti 3-4x is elég. Gyors séta is jó, meg a kocogás is - és igen 40-60perc kb. míg beindul a zsírégetés. 130 alatt legyen a pulzusod, szerintem lehet venni mérőt, de azt szokták mondani, hogy kb. olyan tempó ami mellett kényelmesen tudnál beszélni, szóval jóleső 40-60perc legyen:) De ahhoz, hogy hatékony legyen szükség van kalórideficitre amihez nem ártana a diéta - napi 5x keveset egyél - normális ételeket( www.bodybuilder.hu -n találsz diétát, meg, hogy miből kéne összerakni) és igyál sok vizet min. napi 2l legyen meg. Heti fél-egy kig fogyás az ideális.
2013. máj. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, 8 km/h sebességig hívják kocogásnak, felette futásnak. De nem is ez a lényeg. Fogyni akkor fogsz, ha kevesebb energiát juttatsz a szervezetednek, mint amennyire szüksége van. Sétával egyébként alig fogsz kalóriát égetni.
2013. máj. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Régen ( 12 évvel ezelött) versenyszinten kosárlabdáztam, imádtam. De persze mint a legtöbben, ellustultam, csak sétálni szoktam. Ezért szeretnék újra fittebb lenni és vékonyabb.

ENni nem eszem eszeveszetten, csak a vacsiról nem tudok lemondani, egyzserűen bármit is eszem napközben, este 7-8 körül farkaséhes vagyok, pedig próbáltam már, zabkását, csirkét-salátával, gyümölcsöt, sokszor keveset egy nap, de ez az esti éhség.. Nem értem.

2013. máj. 19. 11:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Remélem, nem szoptatsz, mert ha igen, akkor nem kellene fogyóznod.
2013. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nem kell lemondani a vacsoráról és a kevés evésnek sincs semmi értelme...

[link]

2013. máj. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De igen, naponta 3x szoptatok. De épp ezért sem a kajákról mondok le teljesen, hanem mozogni szeretnék.
2013. máj. 19. 13:53
 7/7 anonim ***** válasza:
amit linkeltem az egy értelmes diéta, tök nyugodtan csinálhatod... fogyni csak kalória deficitben fogsz, hogy ezt több mozgással éred le, vagy értelmes táplálkozással, az ugyan az...
2013. máj. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!