Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vérellátásra hogy edzek? Jobb...

Linkoln kérdése:

Vérellátásra hogy edzek? Jobb vérellátást szeretnék az izmaimban?

Figyelt kérdés
kimondott jó erő-állóképesség javításra. Teljesítmény javításra, és a későbbiekben az alacsony ismétlésszámú súlyzós edzésnek is jó lenne
2013. máj. 12. 10:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Intenzív kardio edzésekkel, pl mehet intervallum kardio is.

Ez lehet futás, bicaj, lépcsőzés, ugrókötelezés, stb.

De csinálhatsz kisebb súlyos (nem barbi súlyos azért) szuperszett edzéseket is. Persze ne mindig ez menjen, mert így meg nem lesz izomépítés. Ahhoz jobb a nagy súlyos 8-12 ismétléses edzés.

2013. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ööhm, tökéletes. Valamennyire otthon vagyok a témában, sportolok ezt azt alkalmilag.

Szóval, heti 2 intervallumos futás, durván, keményen, és mind a kettő más féle, egyik sűrű intervallumok másik hosszú intervallumos.

Mellé másik nap súlyzós edzés, A-B 2 nap egy héten. Alacsony ismétléssel.

Valahooogy, valahogy be kéne préselni a magasabb ismétlésszámú edzést is a hétbe. Csak az meg sok, mert egy hosszabb állóképességi kardiom is van.

Nah átfutok mégegyszer:

Etalon:

1. alkalom hosszú állóképességi kardio,

1 súlyzós edzés alacsony ismétléssel

1 pihenőnap

1 intervalumos edzés kőkeményen

1 súlyzós ismét magas ismétlésszámmal (20-25)

1 pihenőnap


És kimarad egy nap. Valahová be kéne préselni még egy súlyzós edzést a kimaradt izomcsoportokra.

Esetleg ha a hosszú kardio-t letolnám súlyzós edzéás után pihenőnap után? És akkor a másik súlyzóst időben távol elrakni tőle?

Ez így okés lenne?

2013. máj. 12. 10:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Tőlem oké, de egy fenékkel nem lehet több lovat megülni. Tehát azt ne várd, hogy így is nagyon izmos leszel. A sok kardio ez ellen dolgozik, főleg, ha nem megy elég kaja. Az izomnöveléshez ugyanis kalória plusz kell.

De egy edzett kemény, sportos forma lehet így. Szóval minden a céltól függ. És majd meglátod, hogy tudsz e így regenerálódni.

2013. máj. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, tudom, és kössz hogy felhívod a figyelmem.

Tömegnövelős étrendem van, azonban elég sok energiát elhasználok. Kicsit kalória plusszban vagyok. A cél nem is a testépítő alkat. Hanem az atléta alkat. Szeretnék jó lenni futásban, úszásban, kerékpározásban rövidebb távokon úgy hogy nem esek össze. Amikor csak kerékpároztam eléggé levékonyodtam. Kis szálkás lettem, de olyan 25-ös karral, meg csont formájú vállal... :D

2013. máj. 12. 10:53
 5/7 A kérdező kommentje:
Regerenálódás kényes téma. Igyekszem, de hajlamos vagyok túlhajtani magam és kiégek. De azt észlelem. Majd igyekszek.
2013. máj. 12. 10:53
 6/7 anonim ***** válasza:
oks, jó edzést hozzá! :)
2013. máj. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kössz, szeretek edzeni, ez fontos. Látom hogy t eis, mentek a zöld kezek!
2013. máj. 12. 11:00

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!