Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az igazság a futással...

Mi az igazság a futással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Betonon kezdtem el futni, most váltottam terepre,egy kis erdő melletti terepes részen futok heti 2-3x 6-8 km-t egyelőre,majd emelem nyilván. Van rajtam némi felesleg,bár amúgy is "erős" csontozatom van, sokan mondják,h. túlsúllyal nem kéne futni. Nagyon szeretek,bemelegítek,nyújtok, 1 kilométerenként párat fekvőzök,guggolok stb. Mi az igazság ezzel kapcsolatban? Megfelelő talajon,jó cipővel, rendes bemelegítés után is káros? Most kezdtem, nagyon jó dolog így levezetni a stresszt a jó levegőn.
2013. máj. 5. 09:53
 1/3 A kérdező kommentje:
16.
2013. máj. 5. 09:54
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ez olyan dolog, hogy egy 50 kilós ember kevésbé terheli meg az izületeit, mint egy 100 kilós, ha fut ha nem fut. Ebből adódóan túlsúllyal mozogni mindíg többet árt, mint túlsúly nélkül. Ez egy ilyen játék, mindennek megvan az ára. Ugyanakkor az elhízás hamarabb végez veled valószínúleg, mintha nem mozognál. Másrészt az ember nem tagadhatja meg magát, tehát az, hogy én magamra kényszeríte mondjuk az úszást, mert az jobb, de közben gyűlölöm, soha nem szokott működni. Csinálja az ember pár hétig aztán vége, szóval jó neked az a futás ha éppen azt szereted. Van ára, mindennek van, ennyi.
2013. máj. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Silenthunder válasza:
Valóban van sok tévhit a futással kapcsolatban. Ha van túlsúlyod akkor egy nagyon jó futócipő megvásárlása az első dolog. Ez kb 30 ezernél kezdődik. Én a NIKE Lunarglideot ajánlanám nagyobb súlyú embereknek. Ha az izületeid, csontjaid, szalagjaid genetikailag megfelelően mozognak, és sikerül elsajátítanod egy megfelelő futó stílust, akkor biztosan nem lesz probléma a hosszabb edzésekkel sem. A bemelegítésnél mindig végezz dinamikus nyújtó gyakorlatokat, a befejezéskor pedig statikusat. Jó sportolást. Megtaláltad az egyik legjobbat.
2013. máj. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!