Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi az igazság a futással...

Mi az igazság a futással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Itt mindenféle véleményt lehet olvasni, és mindeki azt mondja hogy csak 30-40 perc után kezdődik el a zsírégetés.

De ha valaki napi 20 percet fut, akkor az olyan mintha semmit nem mozgott volna? Nem látszik meg az alakján?

A másik pedig a súlyfelesleg. Akinek van 20 kg többlete és fut vele, tényleg nagyon árt vele az izületeinek? Pl heti 3x 1 óra futás tönkreteheti a térdét, és a bokáját?


2009. ápr. 21. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha komoly súlyfelesleged van akkor bringáz.. a futás könnyen tönkre teszi a dolgokat ha van vagy 20kg felesleg rajtad.. amugy zsírégetésre a egyenletes tempoju gyaloglás a jó kb 60 percen át.. fontos az egyenletes tempo, hogy aerob maradjon, ne menjen át kardioba
2009. ápr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Futás: Aerob mozgás esetén a szerveret először a glikogént égeti el a májból, mikor az "elfogyott", akkor nyúl a zsírsejtekhez. A glikogén égetése 20-25 perc.


Súlyfelesleg: De, a jelentős felesleg árthat az izületeknek! Mindenképpen puha talajon fuss, ne betonon vagy aszfalton (salakos pálya, vagy gumiborítású pálya), és csakis direkte futócipőben.

2009. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
91%
igaz, hogy a zsírégetés csak kb.30 perc után indul meg, de annyit mondhatok, hogy én is csak 20 25 percet futok naponta mert nem birok többet rajtam is van 20kg felesleg, nekem nem annyira megterelö, lassan kocogok. és használ nagyon is ez a 20 perc is csodákat tesz, régebben már futottam csak abbahagytam akkor is csak 20 25 perceket és nagyon minimális diétával olvadtak a kilók. próbáld meg élvezni fogod az eredményt.
2009. ápr. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
nincs olyan,h zsírégetés! se 30 perc után se 60perc után! Ha ilyen egyszerű lenne akkor egy deka zsír nem lenne az embereken. Grill partikon ott van zsírégetés de olyan nincs,h te futsz és elkezdődik a zsírégetés és csak zsírt bontasz és abból nyered a mozgásod számára az energiát. És miért kb 30 perc? Mert a zsírsejtek stopperal mérik,h mikor kezdhetnek égni v mi?
2009. ápr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

HÁt igen.

Kalóriaégetés van.

Egyrészt folyamatosan a szerveezted működését biztosítva, mert ahhoz erő kell.

Még a gondolkodás, és gépelés és éget valamennyi kalóriát.

persze nem a fogyáshoz elegendőt.

És a lényeg az hogy ezt égesd el.

2009. ápr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Kalóriaégetés? :) Igenis van zsírégetés, csak a megfelelő pulzustartományban kell kocogni.

A túl gyorsan futsz, akkor izom és zsír is ég, ha lassan, egyik sem...

2009. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Ez olyan dolog,hogy ha te 20 kiló súlyfelesleggel sportolsz (tegyük fel futsz,bár ez tényleg rossz választás) ,nem vagy sporthoz szokva gondolom,egy honapig napi 20 percet futsz (diéta mellett) =fogyni fogsz. Ha valaki eddig napi 1 ora futással fogyott ,hirtelen lecsökkenti 20 perce=nem fog tovább fogyni. Mindent a saját edzettségünkhöz,súlyfeleslegünkhöz kell bizonyitani.Ergo nem mérik stopperrel a kalóriák,hogy mikor égjenek.Amikor ugy érzed,hogy már nem megterhelő 20 perc számodra,fokozatosan emelni kell az időt.
2009. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
bizonyitani=mérni .elnézést,nem tudom miért használtam ezt a szót:-D
2009. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
előttem szólók mindent megválaszoltak szoval én csak annyit mondanék hogy mire valaki eléri azt a szintet hogy egy órát tud futni azon addigra már bizonyára nem lesz 20 kilo felesleg.Én csak negyedorákat szoktam futni,szerencsére nem fogyok :)
2009. ápr. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!