Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futással kapcsolatban leírnáto...

Futással kapcsolatban leírnátok mindent, ami fontos ahhoz, hogy zsírt égessek?

Figyelt kérdés

163cm/57g vagyok. 50kg-ra szeretnék lefogyni. Tegnap mentem el először futni. Kocogás és gyors séta(amikor beszúrt a hasam) felváltva..persze a séta jóval kevesebb volt mint a futás:) Össz. 4km volt. Tapasztalatokra, tanácsokra lennék kíváncsi. Ja és természetesen az étrendemen is változtattam, próbálok egészségesebben étkezni.


19/L


2011. ápr. 19. 17:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

GreenTea


A zsírégetéshez a diéta lesz a legfontosabb, nem az egészséges étkezés. (a diéta is egészséges, csak az "egészséges étkezés" kifejezést általában hülyeségre szokták használni)

Tehát diéta kell és aerob edzés. Itt mindent megtalálsz amire szükséged lesz: [link]

2011. ápr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

GreenTea


Egyébként nem tudom sportolsz-e még valamit emellett, de egy súlyzós edzéssel jól kiegészíthetnéd, és sok hasznát vennéd!

2011. ápr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Régen jártam konditerembe de fél éve nem járok több okból kifolyólag. Súlyzós edzéstől én csak megerősödtem(comb,kar,vádli) de a zsírból annyira nem vesztettem sokat. Azt akkor még a 40perces heti 4-5x taposásnak köszönhettem. Most futással szeretnék a taposást kiváltani.
2011. ápr. 19. 18:06
 4/23 anonim ***** válasza:

GreenTea


Persze, egyértelmű hogy a súlyzós edzést nem zsírégetésre használjuk. Én is csak azért ajánlom, mert jó diétás étrenddel, aerobbal és súlyzós edzéssel megőrizheted az izomtömegedet, tehát eredményesebb fogyást érhetsz el!

Egyébként nem hinném hogy 50kilóra kéne lefogynod. Ehhez a magassághoz kb 53-55kg ideális lenne.

2011. ápr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És tudnál nekem mondani olyan ételeket amelyek eléggé diétásak lennének nekem?:) Nem szeretnék egy konkrét előre minden napra megírt étrend szerint diétázni, inkább tudni, hogy mik azok amiket nyugodtan ehetek:)
2011. ápr. 19. 18:58
 6/23 anonim ***** válasza:

GreenTea


Itt elolvashatod hogyan kell felépíteni, összeállítani egy diétát: [link]

Itt pedig az olvasottaknak megfelelően regisztrálás után össze is tudsz állítani egyet: [link]

Találsz mintaétrendeket is és kajákat, amiknek leírják a fehérje, szénhidrát és zsír tartalmát.


A lényeg hogy diétánál a fehérje bevitelt emeljük és a szénhidrátot csökkentjük. Ezt leírják részletesen az első linknél!

Ha olvasás után van kérdésed, akkor itt felteheted:)

2011. ápr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
a futáshoz írnám, hogy lassan kocogj és a levegőt az orrodon vedd ne a szádon persze lehetőleg mélyre. nekem sokat számított az is hogy hol futok.. jobb szeretek olyan helyeken futni amik konkrétan erre vannak kijelölve,(margit sziget, kopaszi gát) gyönyörű szép környezetben. a gyors étel gondolom tudod h tabu.... szóval bármit ehetsz nem hiszem h diétáznod kéne, egyszerűen csak húst zöldséggel , sok víz , sok mozgás este 6 után nem enni és repülnek a kilók. 163cm vagyok 47 kg :) és bár akaratlanul de lefogytam vagy 5 kg-ot..
2011. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

GreenTea


19:23-nak: Este 6 után nem enni baromság!


Kedves kérdező, ha lehet ne foglalkozz az ilyen hülyeségekkel:)

2011. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Hú hát köszönöm a válaszokat:) Épp most értem haza futásból:D Olvastam az oldalakat amiket linkeltél:)Próbálok majd odafigyelni, hogy kb. úgy egyek ahogy kell. Már régóta tervezem, hogy veszek L-karnitint. Szerinted lenne értelme?:) Még sosem szedtem ilyen dolgokat úgyhogy nagyon nem értek hozzá:)
2011. ápr. 19. 21:03
 10/23 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ha rendben van az étrended, esetleg ha kiegészítésre szorul ki van egészítve (pl fehérjével), akkor van értelme az L-karnitinnek. De az étrend mögött ez csak másodlagos.

Ha veszel, akkor port vegyél ne kapszulát!

2011. ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!