Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen proteint vegyek? 16...

Milyen proteint vegyek? 16 éves vagyok kb fél éve tornázok.81 kg vagyok 193 cm. Olyan proteint keresek amivel gyorsabban nőnek az izmok.

Figyelt kérdés
milyet ajánlotok? mer van akár mennyi és nem tudok dönteni.
2013. ápr. 30. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Tisztázzunk valamit: protein= fehérje. Nem lesz tőle nagyobb izmod. Egy adag protein tápkieg olyan, mintha megennél egy szelet húst. kb ugyanannyi fehérjét jelent. Nem csodaszer, nem varázspor, ez is csak kaja.

Edzés után van előnye, mivel gyorsan szívódik fel (pl a tejsavóprotein) és reggel is mehet a zabpehelyhez. De az étrended is legyen okés.


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Több jó fehérjekészítmény van: Whey c6, Stillmass 6:3:1,Myprotein koncentrátum, Scitec 100% whey prof, Twinlab whey fuel, California fitness 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, VPX Syngex, Nutrend whey core 100, stb..

2013. ápr. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
én azt halottam hogy proteintől gyorsabban nől az izom....azt én is gondoltam hogy nem leszek 120 kg-rögtön..de egy kicsit biztos segit nem?
2013. ápr. 30. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:

Segít, ha pont így lesz meg a napi fehérjebeviteled.

És ahogy írtam is, edzés után van előnye a gyorsaság miatt.

2013. ápr. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2013. ápr. 30. 20:20
 5/5 tap bela ***** válasza:

Olyan proteint keresek amivel gyorsabban nőnek az izmok.


Az ilyan protein még csak tervasztalon létezik.

2013. máj. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!