Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a futásnak...

Hogyan kezdjek neki a futásnak? Ki hogyan kezdte el?

Figyelt kérdés
már holnap elszeretném kezdeni a futást csak nem tudom hogy hogyan lenne a legjobb?elsősorban fogyni szeretnék :) menny időket fussak hány naponta?

2013. ápr. 24. 19:47
 1/2 anonim válasza:
Hát ezt így nem könnyű megmondani, mert nem ismerjük az "előéletedet". Ha fiatal vagy, akkor talán maradt még valami az iskolai tornaórákból, aminek köszönhetően nem nulláról kezdesz. Ha már idősebb felnőtt vagy, akkor a legfontosabb a mértkletesség-nehogy a túlzott terhelés elvegye a kedved! Állíts össze egy jó playlistet, mert a zene nagyon sokat szokott segíteni. A szakemberek azt mondják, hogy a kalóriát a váltakozó intenzitású futással tudod a legjobban égetni, tehát a lejátszási listád legyen ilyen-lassú, lassú (a bemelegítéshez) majd gyors és lassú váltakozva, utána szintén egy lassabb a levezetésnek. Fontos a felszerelés is, egy jó futócipő például min. fél számmal nagyobb a lábadnál (a futás hatására több vér tódul a lábfejbe, ami hajlamos enyhén megdagadni), továbbá a zsepi és a kulacs se árt. Ha először csinálod akkor tényleg felesleges túl sokat vállalnod, lehet pl azt is, hogy egy adott távon odafelé futsz, visszafelé pedig ütemesen sétálsz, aztán persze egyre több és több legyen a futás rész. Ne felejts el nyújtani se! :) Sok sikert, hajrá!
2013. ápr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én úgy kezdtem el hogy : Na elegem van abból hogy a derekamon ott van az a felesleg ezért eldöntöttem FEJBEN hogy le fogom adni! Másnap kimentem futni és csak arra gondoltam hogy milyen jó lesz ha elérem a kitűzött célomat! Már 2 hete futok nem is beszélve arról hogy a vádlim milyen izmos lett :)) És élvezem is mert olyankor a lelkem felszabadul kiadom a magamból a negatív gondolatokat! Persze a környezettől is függ a futópad nem a legjobb szerintem ,mivel bent vagy egy terembe ,én a Tiszai gáton futok ahol minimum látok 5 őzet és a természet gyönyörű! Visszatérve minden FEJBEN dől el! sok sikert!Menni fog!!
2013. ápr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!