Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek neki a futásnak...

Hogyan kezdjek neki a futásnak, ha még soha nem csináltam?

Figyelt kérdés
Az elmúlt pár hónapban kb. 10 kilót fogytam, szóval úgy döntöttem, hogy tovább fogyhassak elkezdek sportolni. Drága edzőtermekre nincs pénzem és a futás amúgy is, ha jól tudom az egyik legjobban fogyasztó sport. Szóval egy teljesen "edzetlen" lány, hogy álljon neki? Hány km-t kellene elsőre teljesítenem? Milyen iramban? Meg szabad állni? Minden jó tanács érdekel.
2012. aug. 3. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad magad elsőre túlhajtani. Ne tervezd el, hogy most ennyit meg ennyit le fogsz futni, mert lehet h kevesebbet bírsz, lehet h többet. Egyszerűen kezdd el, szép nyugis tempóban, ha szúr az oldalad, vagy lihegsz, akkor lassíts, tempósan sétálj, de ne állj meg! Ha megpihentél, megint kezdj kocogni, szóval lényeg, hogy figyeld a tested reakcióit. Legyen az a cél, hogy egyre többet fuss, fokozatosan emeld a távot. Vigyél magaddal vizet! Igyekezz eljutni oda, hogy úgy fél-egy órán keresztül tudj lassan, nyugisan, de megszakítás nélkül kocogni. Sok sikert!
2012. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen :)

Az mindegy, hogy kora reggel, vagy este futok? Mondjuk én reggel gondoltam. Esetleg kell előtte valami bemelegítő edzés, vagy utána valami? Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem, de totál nem értek hozzá :(

2012. aug. 3. 19:40
 3/6 NagyonGonosz ***** válasza:
Nyújtani érdemes, előtte, utána.
2012. aug. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Masnee3 válasza:
100%
A bemelegítés nagyon fontos! Megakadályozza a sérüléseket. Szerintem előbb sétálj, majd lassan kezdj el kocogni, ha elfáradsz, nyugodtan állj meg. Semmiképp sem szabad magad túlhajtani! Egyre többet és jobban fogsz futni, majd meglátod.:) Futás után viszont szintén nagyon fontos a nyújtás! Különben izomlázad lesz, ami miatt pár napig tuti nem fogsz mozogni. Szóval a bemelegítés és a végén a nyújtás legalább olyan nagy szerepet kell kapjanak, mint maga a futás!
2012. aug. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Milyen nyújtó gyakorlatokat kellene végeznem? Ugyanaz a gyakorlat jó futás előtt is, mint utána?
2012. aug. 4. 16:35
 6/6 anonim ***** válasza:

bemelegíteni és nyújtani előtte valamint után kell.

szépen fokozatosan építsd fel a futóedzést, erre nincs általános szabály, mert mindenki mást bír.

Fonots,hogy egy Nálam mondjuk minimum 3!) órával előtte ne egyél, mert teli gyomorral nem lehet futni (szúrni fog az oldalad és hányingered is lehet).

Teljesen mindegy melyik napszakban futsz, én csak este szeretek,mondjuk én egész nap ülök az irodában szintem, tehát jól esik az az egy óra futás, nekem ennyi kell hogy másnap ne ugorjak ki a székemből valakit fojtogatni!:D

2012. aug. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!