Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miként hízzak? Jópár kiló...

Miként hízzak? Jópár kiló elférne még.

Figyelt kérdés

21 éves leszek, kábé 190 centivel és 66 kilóval. Ez egy elég rossz arány(főleg genetikai okok miatt), most azonban eljött az idő, hogy valamicskét javítsak rajta. Eddig is mozogtam, nem is keveset, futok, focizok, biciklizek, kosárlabdázok, teniszezek, szóval az állóképességem jó, fitt vagyok, nem vagyok soha túl fáradt, kapható vagyok a mozgásra, azonban ezek a sportok nem igazán növelik az izomzatomat. Habár elvileg a kosárlabdának működnie kéne szerintem. Eszek sokat(szobatársaim, akik nagyobbak nálam, csak úgy néznek, hogy dupláját eszem kettejüknek), kenyeret, tésztát, rizst, húst, tojást. Ezutóbbiból kimondottan sokat.

Kondiba nem szívesen mennék, nem érzem magaménak a dolgot. Persze szabadtéri súlyozás, emelgetés, karizomgyakorlatok már érdekelnek.

Szeretnék tanácsot kérni, milyen mozgásokat végezzek(azt, hogy miből mennyit, arra rájövök, elég elszánt vagyok, mindig kihúzom magamból a maximumot), mit egyek még mellé, esetleg milyen tömegnövelőt, táplálékkiegészítőt javasoltok?


És ha valamiről rosszak az elképzeléseim, nyugodtan javítsatok ki, még kezdő sem vagyok a témában.


Üdv.


2013. ápr. 19. 01:45
 1/5 anonim ***** válasza:

teljesen jók az elképzelések az edzés irányultságát illetőleg,az étkezését már kevésbé.

ha kiszámolnád kalóriára,hogy mennyit is eszel,valószínűleg te is meglepődnél,hogy mennyire kevés is az,amit te soknak ítélsz meg.

ezért a tömegnövelő táplálkozásnak kell utána nézned,és egy kb 4000 kalóriás étrendet nézz ki magadnak.

a sportágak amiket kipróbálhatsz ha nem a konditerem vonz-

crossfit,kettlebell,gettoworkout,fegyencedzés.

és a test összes izma ugyanannyi figyelmet érdemel,szóval ezt a kiemelten karizomgyakorlatok dolgot verd ki a fejedből.

üdv!

2013. ápr. 19. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]


Edzésnek pedig menjen pl a fegyencedzés. Keress rá, nagyon jó saját testsúlyos edzésrendszer. Ha van súlyzód, akkor kiegészítheted vele az edzéseket.

2013. ápr. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Végre egy értelmes zöldfülű, aki tudja, mit akar :D

Egyetértek az előttem szólóval, leírt mindnent, amire szükséged van.

Egyébként a kosárlabda mitől "növelné az izomzatodat?" Semmitől. A nagy feka 110 kilós kosarasok is bizony az edzőteremben nőttek akkorára

2013. ápr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, szerintem ha lábizomra valami erősen hat, akkor az a kosárlabda. Meg úgy gondolom, a felsoroltak közül az veszi igénybe a legtöbb izmot. De mondom, kezdő szintet sem értem el.:)


Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 19. 11:54
 5/5 anonim ***** válasza:

A sok sport jo, de izomnöveleshez a "kondis" sportolas kell. (otthon is lehet sok gyakorlatot, föleg az elejen, csak 1-2 sulyzo kell, youtubeon tucatot talalsz)

Tudod, ne 100 folyamatos bicepsz kis sulyzoval, hanem nagyobbal kevesebbet, akkor jön az izomnöveles. Proteinshake is tud segiteni, es inkabb ezt ajanlom elsönek mint mas tömegnövelöt vagy hasonlot.

Az IronMan-es emberek is halal veknyak, hiaba mozognak 12 orat megallas nelkül.

2013. ápr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!