Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért fáj a hátam lábemelés...

Miért fáj a hátam lábemelés és egyéb hasgyakorlatok után? (többi lent)

Figyelt kérdés

Az nem lehet, hogy gyenge legyen a hátizmom mert nem az :D

Tegnap elég sok hasizom gyakorlatot csináltam és másnapra a hátam alsó részén is izomláz lett...lehetséges, hogy a lábemelés a hátizmot is erősíti? Olyan érzés amúgy mintha a medence csont nyomná az izmot. Valaki tipp, hogy hogyan csináljam, hogy ne fájjon?



2013. ápr. 15. 14:47
 1/7 anonim válasza:
Edzeni kell mellé a derekat is ugyanúgy és persze a nyújtás is nagyon fontos.
2013. ápr. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Derekat azt úgy tudom, hogy pl fekvőtámasz állásban maradok 1 ideig? Vagy törzsemelés? melyiket csináljam??? :) köszi a választ.
2013. ápr. 15. 14:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Fekvőtámasz állás semmire nem jó. Ha lemész a könyöködre, akkor tudsz vele hasat edzeni.


Derekat kell edzeni. Lehasalsz a földre, aztán a törzsedet is, és a lábadat is felemeled egyszerre. Annyiszor amennyiszer megy. Ha már kicsit megerősödött a derekad, térj át hiperhajlításra, és jóreggelt gyakorlatra.

2013. ápr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
felülést ugye úgy csinálod, hogy a derekad a földön van? Ha nem, attól fájhat.
2013. ápr. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
A medencecsont nyilván nem nyom semmi izmot, miután ott tapadnak. :) Mindenesetre ha fáj, próbáld meg a hátadat nyújtani, mert lehet, hogy hasazás közben csinálsz valami olyan mozdulatot, amivel megerőlteted a hátadat is.
2013. ápr. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lábemelésnél fáj a hátad, akkor nem jól csinálod, behidalsz, tehát felemeled a derekad a gyakorlat közben. Erre nagyon figyelj oda, csak annyit csinálj, hogy a derekad végig a földön legyen, mert különben hasztalan a hasizomra
2013. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben van köszi mindenkinek, amúgy most, hogy kezdek belejönni egyre kevésbé fáj. Az elején már 20 után fájt most már kb 80. után kezd, a kezemmel alá támasztom a derekam picit akkor már cseppet se fáj :DDD
2013. ápr. 17. 21:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!