Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szív és érrendszert erősítő...

Szív és érrendszert erősítő edzésterv dohányzás mellé?

Figyelt kérdés

Szevasztok!

Dohányzom.

Arra gondoltam hogy mivel dohányzom lenézek a konditerembe. Régebben 1 évig jártam aztán ellustultam, most azért akarom h a cigitől ne lustuljak el és h ne szedje szét a szivem és érrendszerem.

Arra gondoltam ha mondjuk 20 percet futnék nagy sebességgel, illetve nagy súlyok emelése kis szünetekkel, az segítene.

Tudom hogy jönni fognak olyan kommentek h mért dohányzom ha edzeni akarok, ezeket kérlek kultúráltan fogalmazzátok meg.

Az edzésterv célja az lenne hogy "egészségesebb" maradjak és ne lustuljak el.

Kösz a válaszokat!



2013. márc. 27. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
:D haver cigizel de gyúrni akarsz h egészséges legyél,hát b@szki szokj le a cigiről ennyi :D te atya ur isten
2013. márc. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, ez akkor sem fog menni. Ez nem így megy, hogy te majd valamivel ellensúlyozod a dohányzást. A dohányzás visszafordíthatatlanul károsítja a tüdőt, meg a a kardiovaszkuláris rendszert is. Aerob edzésformával valamennyire "javíthatsz" az állapotodon, viszont egy idő után nagyon hirtelen és nagyon durván beüthet a dolog, akár végzetes gyorsasággal is-persze attól függően, hogy mennyire dohányzol, bár ezt én csak igen/nem alapon kezelem.

Gondolok itt arra, hogy ha egy kicsit használjuk a fantáziánkat, akkor belegondolhatunk, hogy hogyan fog reagálni egy dohányzással károsított ér az erőlködésre a súlyok emelésénél, vagy egy dohányos szív, amikor fel kellene pörögnie valamennyire mondjuk a futáshoz.

2013. márc. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ilyen céllal kettlebell edzésre nézz le inkább,ne a konditerembe.
2013. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És ha éppen ez fog ösztönözni hogy leszokjak? Hogy nagyon szrul megy az edzés és emiatt egyre kevesebbszer tolom?
2013. márc. 27. 20:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Így önmagában hamarabb menne el az edzéstől a kedved, de jó, támpontnak ok, viszont fejben is akarj leszokni, ne azt várd, hogy majd egyszercsak a konditeremben sitty-sutty elszáll a cigi iránti vágyódásod.
2013. márc. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!