Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet sérvem?

Szerintetek lehet sérvem?

Figyelt kérdés
Már régóta edzem, (erős a hasfalam), fokozatosan szoktam emelni a gyakorlathoz használt súlyokat. Volt egy pár napos tüsszögésem a múlthéten, ami alatt egyszer akkorát tüsszentettem, hogy rendesen beleállt a hasamba. Azóta megint rendesen edzek, és néhány gyakorlattól most így edzés után kicsit megint érzem a fájdalmat (hasprés, lábemelés, mellhez húzás-ez utóbbi csakis övvel). Konkrétan az "adonisz-övem" peremén. De már nagyon enyhén és mintha javulna is. Szerintetek ez sérv, vagy csak simán meghúztam és azt érzem? Nem puklisodik, nem tudom, milyen tünetre kellene még figyelnem.

2013. márc. 10. 19:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Melyik felén van ?

Guggolásnál is fáj?Nem dudorodik ki ?

2013. márc. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nem sérv,ne aggódj.Néhány nap és el fog múlni,de ha tovább tart akkor sem sérv.
2013. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 poiu ***** válasza:
Igen, egy durva sérv kitapintható.
2013. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az ún. adonisz övet képező ín maga, illetve most egy kicsit éreztem a hasizom szeméremcsont tájéki tapadásánál is. Nem dudorodik ki, teljesen szimmetrikus a hasam. Guggolásnál semmi baja sincs.
2013. márc. 10. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor semmi gond haver ! :)

Majd elmúlik ,csak adj neki legalább 1 hét teljes pihenőt,mert így csak azon jár az eszed,hogy picit fáj.....

Pihenő után minden jó lessz ! :)

2013. márc. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sziasztok. Nekem is ugyan ez a probléma lépett fel :) szeretném, aki ezt írta megírná hogy minden rendben van e: ) mert én orr fújás közben történt velem az incidens. választ várom minnél hamarabb :)
2013. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyelőre minden rendben, rosszabb legalábbis semmiképp sem lett. Ha még továbbra is elő fordulna ez az alhastájéki fájdalom, akkor elmegyek, csináltatok egy labort vagy egy UH-t.
2013. márc. 13. 17:19
 8/9 anonim válasza:
Még mindig érzed? vagy már elmúlt? nekem még mindig szokott fájni hasazás után.. és tisztára ráparáltat:S nem tudom eldönteni hogy mi lehet a baj ugyan ez volt velem is mint veled. körülbelül idöben is
2013. ápr. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Már nem érzem, csak néha pszichésen képzeltem már be magamnak egyszer-kétszer. Voltam laboron, a megszokott értékeimhez képest semmi változásom nincs.

Lehetséges lehet még a te esetedben nyirokcsomó gyulladás vagy valamilyen kiválasztórendszeri gebasz. Menj el laborra, esetleg beutalnak UH-ra. Persze mindezt csak azután, hogy először megnézed, ki tudsz-e tapintani valami, duzzad-e, érzékeny-e, a háziorvosod mond-e rá valamit.

Az az igazság, hogy én sajna nagyon pszichés vagyok.


Rengeteg dolgot be bírok képzelni és utána ezen izgulni. Lehet ezen nem kellett volna. Ha belegondolok, sokkal durvább fájdalmakat szoktam érezni pl. a karomban, a lábamban, a mellemnél egy-egy jól sikerül edzés után, csak mivel ugye ott kizárólag izom van, és nem sok belső szerv, amire asszociálhatnék még a fájdalomtól, nem is szoktam rajta izgulni.


Még hozzátenném, hogy örülnék, ha inkább izomeredetű volt a panasz, nem valami komolyabb. Egyszer meghúztam a farizmomat az eredési helyén. Hónapokig fájt, néha pokolian, mozgást is akadályozva, mire elmentem vele orvoshoz. Aztán mezei gyógymasszázzsal meg sportkrémekkel megjavítottak :P Szóval sok minden gikszere lehet a szervezetünknek, oda kell figyelni a jelzéseire, és nem félni megmutatni őket orvosnak, ha már a tőlünk telhető nem segít rajta.

2013. ápr. 8. 19:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!