Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A célom zsírvesztés és alakfor...

A célom zsírvesztés és alakformálás, izmosodás. Jól csinálom az edzésem?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, 160cm és 55kg. A testem elég zsíros. Múlt hét hétfő óta számolom a kalóriákat (de emelett fehérje, szénhidrát, zsír arányt is nézem pontosan!!) és minden másnap edzek 60-70 percet (Rubint Réka, popsi, has, kar és még 10 perc gyors futás az alakformálás után).

Napi 700kcalt eszek, ezt egy kalkulátorral számítottam ki, hogy ennyit szabad és a sportolással végzek valamit, akkor picit többet is, de csak fehérjeturmix, amit nem szoktam minden edzés után, csak kb minden 3.

Most vagyok az első hétnél és őszintén szólva nem sok változást látok. A mérleg fél kg-mal mutat kevesebbet, igaz nem ezt kell néznem főként. De a fenekem jóval narancsbőrösebb lett és olyan puhább a zsírom, viszont a hasamnál egy eddig észre nem vett csík jelent meg a medencémnél (nem a kidudorodó csont). Ezek jó előjelek, használ ez a diéta+edzés? Javaslatok?


Köszi!:)


2013. márc. 4. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Totál butaságot csinálsz. 55kg vagy, a nap fehérjebeviteled tartsd 150-160g környékén, szénhidrátból indulj 100g-ról és fokozatosan csökkentsd és figyeld a mérleget, a heti 0,5-1kg fogyásnak meg kell lenni. Több ne legyen, mert izmot veszítesz (ahogy szerintem most is történt) és semmi formád nem lesz. A tested formáját az izmaid határozzák meg, így arra kell törekedj, hogy megmaradjanak és inkább csak a zsír távozzon. A kcal számolgatást hagyd a fenébe, a tápanyagbevitelre figyelj oda és menni fog minden.

A mozgás része az mindenkinek legyen egyéni, de mrs. update műsorai azoknál a kövér nőknél válnak be, akiknek egészen addig a seggüket megemelni nem volt kedvük, hát persze hogy fogynak is tőle egyből pár kilót...

A 10 perc gyors futást is FEJELTSD EL! 50-60 perc aerob mozgás kell, ami azt jelenti, hogy 120-130 körül kell tartani a pulzusod. Ha nem teremben vagy és nincs pulzusmérős gép (kis fémlap a kapaszkodókon), akkor ezt úgy veszed észre, hogy még éppen tudsz érthetően beszélni, annyira lihegsz csak. A mozgás pedig folyamatos legyen. Elhiszem, hogy 1 óra dvd-re való ugrálástól is lóg a nyelved, de az nem folyamatos mozgás, nem égetsz vele intenzíven zsírt.

2013. márc. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, akkor milyen sportot ajánlasz, amit itthon is tudok csinálni?

Nem igazán értem, hogy a kalóriaszámlálás miért butaság, ha valaki annyi kalóriát visz be, mint amennyit eléget, akkor nem változik a súlya. Ha kevesebbet, mint ami kellene fogy, ha többet, akkor hízik.

Az izmosodás lehet rossz szó volt arra, amit én el akarok érni.:)


[link]

2013. márc. 4. 22:46
 3/8 A kérdező kommentje:

Most kb ilyen vagyok:

[link]


A karjaim vékonyak, egészen a derekamig vékonynak tűnök, a derekam is kicsi még, de utána a csípőm nagyon széles, igaz a hasam meg lapos, de ez a szélesség zavar. A combom is elég nagy, de az nem annyira gondolom, mivel sok bókot kapok a lábaimra.

2013. márc. 4. 22:49
 4/8 anonim ***** válasza:

A kalóriaszámlálás azért butaság, mert mondjuk úgy gondolod, hogy beviszel - csak mondok egy random számot tényleg csak a számolás megkönnyítéséért - 900kcal-t. Amit tudni kell, hogy 1g fehérje =4,5kcal, 1g szénhidrát=4,5kcal és 1g zsír=9kcal. Te beviheted ezt a 900kcal-t 200g szénhidrátból, amitől ugyan fogyni fogsz, mert nem fedezi a napi energiaszükségleted, de amiből fogyni fogsz az az izmod lesz, így a diéta végére elfogy az izmod, a zsír megmarad és úgy fogsz kinézni mint egy - bocsánat - teleszart búvárruha.

Csinálhatod a tornát, de ne attól várj fogyást, az legyen elég arra, hogy stimuláld az izmaid, így több tápanyagot vesznek fel és az anyagcserédre is jótékony hatással lesz.

Amit otthon tudsz tenni az kocogás. De tényleg csak kocogás, nem kell a tüdőd kiköpni, 130 körül tartsd a pulzusod ahogy említettem.

2013. márc. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valamit nagyon elkalkuláltál. 700 kcal naponta veszélyesen kevés. Az edzés jó, de nem feltétlenül kell naponta. Attól függ, mennyire fáradsz ki. Ha nagyon, akkor elég hetente 3-szor. Ha minimalizálni akarod az izomvesztést, sok fehérjét kell enned (a zsírnélküli testtömeged legalább másfélszeresét grammban, durva becslés szerint tehát legalább 60 grammot naponta), és edzened kell.
2013. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy a zsír hol rakódik le, az genetika kérdése. Van aki combra/fenékre hízik először, van aki pocira. De mivel nincs helyi zsírégetés, ezért tök mindegy ez ebből a szempontból. A felüléstől nem ég a zsír a hasadon, ez egy iszonyat nagy butaság és generációs félreértés.
2013. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De mint említettem nem csak a kalóriát figyelem, hanem a fehérje-szénhidrát-zsír arányt is! minimum 50 g fehérjét beviszek minden nap, kerülöm a magas zsír- és szénhidráttartalmú ételeket, tehát a napi 700kcal az nem egy tábla csoki és fél zacskó chips.:)

A kocogást akkor ma meg fogom csinálni, köszi!:) Semmiképp sem akarok búvárruha lenni.:D

2013. márc. 5. 16:26
 8/8 anonim ***** válasza:
50g fehérje iszonyatosan kevés, izmot és zsírt egyaránt fogsz veszíteni, ahogy már eddig is történt. Mindegy, csináld ahogy akarod, én leírtam mit kéne csak akkor nem értem minek teszel fel kérdést.
2013. márc. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!