Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit szedhetnék edzés mellé...

Mit szedhetnék edzés mellé (28évsen), hogy gyorsabban izmosodjak?

Figyelt kérdés

Igyekszem tömören megfogalmazni kérdésem – régen edzettem rendszeresen úgy 4éven át. Azóta viszont ezer dolog történt, és leálltam. Nemrégiben lett elegem, és december óta újra edzem. Viszont lustulásomnak hála sikerült felszednem 10kg pluszt, mivel most 79vagyok, anno 70körül jártam. Tudni kell, hogy már 28 vagyok, szóval nem mennek már olyan gyorsan a dolgok, mint anno. Szeretném picit felgyorsítani az izmosodás folyamatát.

Az ilyen szerek terén elég zöldfülű vagyok, mert felmegy az ember a netre, és fűt-fát dicsérnek, aztán a fene tudja melyik hatásos. Hízni biztosan nem szeretnék, szóval az ilyen hizlaló proteinek kilőve.

Jelenleg napi 1órám van edzésre, igyekszem odafigyelni az étrendre + kreatin monohydratot szedek – csak olyan alap cucc. Tudnátok esetleg valamilyen bevált terméket ajánlani, amely picit jobban segítene formába lendülni, is izommá dolgozni a feleslegemet?



2013. febr. 19. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

4 év edzés alatt odáig jutottál, hogy hizlaló protein, a kreatin alapcucc és hogy zsírból izmot akarsz csinálni?


[link]

2013. febr. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Tegyünk rendbe pár dolgot: zsírból nem lesz izom sajnos, de ez még semmi:Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalória pluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalória deficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.


Ha sok a zsír, akkor szálkásító diéta kell, de tévedsz, hogy ha azt gondolod, hogy a protein hizlal. Pont, hogy magas fehérjebevitel kell és alacsony szénhidrát, így leszel szálkásabb, kidolgozottabb:


Szálkásító diéta: legyen napi 2,5-3g x testtömegkg fehérje és 1-2g x testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch értéken érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti 0,5-1 kg fogyás, akkor lehet lejjebb vinni. A fehérjebevitel maradjon magas az izomvesztés elkerülése érdekében.

Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Ami még fontos, az egy jó multivitamin, pl mega daily one plus, vitabolic, multi pro, stb.

Edzés előtt fél órával 2 g L-karnitin tartalmú tápkieg.

Edzés után tejsavóprotein + BCAA (vagy/és glutamin).

A kreatint hagyd a csába szálkásításkor, majd jó lesz tömegelésnél.


A súlyzós edzés mellé kell heti minimum 3-4, 40-50 perces aerob edzés, pl kocogás, bicaj.

2013. febr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Wash:

tiszta voltam mindig, soha nem szedtem semmit, csak edzettem, aminek meg is volt az eredménye. Ezért igen, nem vagyok tisztában a dolgokkal. A kreatin monot alapként úgy írtam, hogy a legalapvetőbb kategória, aminek túl sok hatása nincs.


Montez:

köszi a tippeket. Az étrendre már ráálltam egy ideje, szálkásító diéta, azzal nincs gond. Esetleg konkrét gyártótól, konkrét (bevált) terméket is tudnál nekem ajánlani?

2013. febr. 19. 13:46
 4/17 anonim ***** válasza:

A kreatin az nem alapvető. A vitamin, protein, gyors ch (tömegeléskor!), aminosavak után jön. Szálkásításkor meg fölösleges szerintem, bár van aki ajánlja, én nem.


Sok jó protein van, pl.: Whey C6, Peak whey fusion, Stillmass 6:3:1, Myprotein koncentrátum, Scitec 100% whey prof., Biotech nitro pure whey gold, California fitness 100% whey, Dymatize Elite whey, Twinlab whey fuel, VPX Syngex, stb..

2013. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy tiszta voltál, én is szoktam fürdeni (néha), de az, hogy nem használsz szteroidokat (ahogy azt minden normális konditerembe járó átlagember teszi), nem mentesít az alól, hogy utánaolvass a dolgoknak, meg hogy egyáltalán tudd, mit csinálsz. Például még mindig nem tudom, honnan szedted, hogy a kreatin a legalapabb kategória.


Amúgy hány centi vagy?

2013. febr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ja, most látom ezt a tiszta voltam kifejezést. Attól még valaki tiszta marad (értsd: natural), hogy használ tápkieget! Ugyanis az nem kox, nem sztetoid. Ne keverd össze.
2013. febr. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
ja, most látom ezt a tiszta voltam kifejezést. Attól még valaki tiszta marad (értsd: natural), hogy használ tápkieget! Ugyanis az nem kox, nem szteroid. Ne keverd össze.
2013. febr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Wash:

A nem szedtem soha-semmit fogalom alatt nem is szteroidokra gondoltam, hanem teljesen mindenre – kreation, protein stb. Simán edzés, semmi más. Olvasgattam azért a dolgokról, de ha az ember felmegy az ilyen fitnes cuccokat áruló oldalra, akkor csak ámul-bámul annyi minden van ott. Amúgy 174cm vagyok.

2013. febr. 19. 14:13
 9/17 anonim ***** válasza:
Webshop oldalakra már csak akkor menj föl, ha tudod, mit akarsz venni és célirányosan keresed, amit érdemes megvenni. Mivel ha a boltok vagy a gyártók reklámszövegeit olvasod, akkor az egész boltot megvehetnéd, hiszen mindegyik marhajó valamire.:)
2013. febr. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Húha, van káosz a fejben úgy látom. :)

A protein nem hizlal, zsírból meg nem lesz izom. A zsír a bevitt felesleges kajából elraktározott energia. Abból soha nem lesz izom. Izom fehérjéből lesz.

Ezek pedig nem "szerek". Maximum élelmiSZEREK. Mint a neve is mutatja TÁPLÁLÉKKIEGÉSZÍTŐ!

2013. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!