Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Intervallum edzés kezdőnek?

Intervallum edzés kezdőnek?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék, gondoltam lejárok majd futni, de ha nem szoktam sűrűn futni akkor elég kezdésnek amíg belejövök, ha úgy vannak az intervallumok, hogy 10 perc gyors gyaloglás utána 1-1 percenként kocogás és gyors gyaloglás? és levezetésnek 5 perc gyaloglás, úgy 25-30 perc lenne az egész

2013. márc. 1. 17:08
 1/4 anonim válasza:
Az intervallum edzések lényege hogy benne nagyon intenzív és pihenő szakaszok váltogatják egymást, így rövidebb idő alatt (20-25 perc) hatékonyabb edzést garantál. Amit te leírtál, jól hangzik, de szerintem a gyors gyaloglás és a kocogás intezitásban közel állnak egymáshoz. Ezért ebben a formában szerintem ez nem intervallumedzés. Kezdetnek véleményem szerint megteszi 30-40 perc gyors gyaloglás vagy kocogás (nagy súlyfelesleg esetén inkább gyaloglás)esetleg úszás, a lényeg a rendszeresség. Intervallumadzést jó kondival lehet/érdemes csak elkezdeni. Sok sikert!
2013. márc. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nincs rajtam nagy súlyfelesleg, csak naaaaagyon nem szeretek futni, de elvileg az a jó...(biciklizni szeretek, majd ha jobb idő lesz és lesz kivel menni fogok is, az az elipszis vagy milyen gép meg.. azon olyan szerencsétlennek érzem magam :DD) de akkor majd kocogok :D köszi a választ!
2013. márc. 2. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:

A szabadban szeretnél szaladgálni vagy futópadon?

Az intervallum edzés nagyon megerőltető és érdemesebb csak haladóként nekivágni, hogy akkor biztosítsa a kellő intenzitást. Mellesleg az intervallum edzés úgy néz ki, hogy bemelegítesz, mondjuk 3-4 perc alatt. Itt a lassú sétából eljutsz a lassú kocogásig. Ezt követően 1 perc gyors sprint szerű futás, majd 1 perc gyors séta. És ezt kell váltogatni. Elég 5*2, mert több úgy sem nagyon menne. Ez ilyen tüdőégetős, zihálós módszer..

Ha futópadon csinálod akkor érdemes emelkedőre sétálni kapaszkodás nélkül, kissé gyorsabb tempóban mint a sima séta. (a sima séta embernél kb 5 km/h, szóval a 6.0-6.5 elég)

De kezdőként az első egy-másfél hónapban bőven elég a kocogás. Azt érdemes mérni is, hogy mindig több és több menjen egy picivel egy bizonyos idő alatt. Heti 3 futás szerintem ajánlott már az elején is.

Amúgy vannak fent a neten kifejezetten futóedzések. Ott nagyon jó alternatívák adnak és áttekinthető formában is, fejlettségi szintnek megfelelően.

2013. márc. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

teremben szeretnék és heti 3x terveztem, hogy lemegyek.

akkor kis emelkedőn heti 3x kocogás kb 1 hónapig elég kezdásnek? :D 30-40 perc vagy mennyi?

2013. márc. 3. 16:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!