Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Eléggé izomépító az úszás?

Eléggé izomépító az úszás?

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok.Eddig mindenem volt a mozgás(RÖPLABDA, kerékpár, kosár, atlétika).Ősszel enyhén elkezdett fájni a térdem egyik röplabda edzés altt, ez a fájdalom hétről hétre erősödött.Januárban voltunk dokinál, porckopást diagnosztizált, és most egyetlen sport ami nincs kizárva az az úszás.Egy világ tört össze bennem, de mindegy, hisz most nem ez a lényeg.Arra lennék kíváncsi, hogy az úszás által mennyire hamar fejlődnek az izmok (l.f.k. bicepsz)?Elkezdtem már úszni járni de csak esténként, bérlettel, nem komoly edzésekre, hanem magánszorgalomból. Így is látszódni fog valamilyen eredmény?Mennyi idő alatt?Milyen izmokat fejleszt ez a sport l.f.k.?

2013. febr. 13. 16:03
 1/3 anonim válasza:
Az úszás nagyon jó sport, az egész testedet átmozgatja. A térdedben pedig egy porckopás szerintem nem kizáró ok hogy súlyzós edzéseket végezz akár karra akár a többi testrészedre. Venned kéne multivitamint illetve izület és csonterősítőt/védőket.
2013. febr. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen...van itthon kétkarú súlyzóm, és használom is, azt csak azért nem említettem, mer szerintem egy esti edzés óra nem ér fel a sport kifejezésig...kövezzetek meg de akkor sem változtatom meg véleményem...izomra az is jó, tudom, csak kíváncsi voltam/vagyok az úszás hatékonyságára is...köszönöm 1-nek és a következőknek is
2013. febr. 13. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Az úszás az elég jó sport, a mellizmod fog a legjobban növekedni, meg váll, bicepsz, tricepsz. Sok fajta úszást csinálj, mozogjon át minden izmod, néha pedig súlyzózhatsz is.
2013. febr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!