Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jobb úszásban?

Hogyan legyek jobb úszásban?

Figyelt kérdés

Annak idején gyerekként megtanítottak úszni, s gyerekként jól is ment (értsd: nem fulladtam meg a vízben s eljutottam A-ból B-be)Nem túl gyorsan, úszóversenyt sosem nyertem, de azért elúszkáltam.


Viszont tiniként nem voltam nádszál (s most sem vagyok az), de már elégedett vagyok önmagammal. Viszont az úszásommal nem.Olyan, mintha az megrekedt volna a megtanult szinten. (Lehet, hogy már az alapok sem voltak jók?)

Állandóan olyan, mintha lesüllyednék vagy nem haladnék. Hamar kifáradok, még egy medencényi hosszt (keresztbe) sem tudok végig tempózni vagy hamar elfárad a karom.

Hátúszni nem tudok, inkább mellúszni szoktam, mert a gyorsnál is hamar elfárad a karom.


Ha ráerősítenék az izmokra, szálkásabb lennék, kicsit súlyzózgatnék, akkor lehetséges, hogy tudnék hosszabb távon úszni? (Na nem versenyszerűen, csak úgy a magam kedvére)

Úgy, hogy ne süllyedjek le és 10-15 hosszt tudjak úszni s haladjak is?


Köszönöm!



2013. jan. 21. 17:43
 1/3 anonim válasza:

Nem, egészen biztos hogy nem tudnál tovább úszni, mert a technikáddal van baj.

Először tanulj meg jól, szépen, szabályosan úszni, ezzel már az izmaid is fejleszted, majd ha ez megvan akkor lehet egy kis súlyzós edzéssel, és kardióval rásegíteni.

Egyébként ha elkezdesz izmot növeszteni, feltehetőleg még hamarabb elfáradnál mert nincs állóképességed, viszont nagyobb izmaid vannak, amit több oxigént esznek.

2013. jan. 22. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt azért hozzáteszem, hogy korábban sosem sportoltam (gyerekként is kimerült a heti pár tornaórában, tömegsportban, meg egy kis bicajozásban a mozgás).


Azonban 2 éve rendszeresen járok edzőterembe.(Heti 2x jártam)

Kezdetben kardio gépeket használtam kb. 1-1,5 évig (főként szobabicaj, taposógép és sétáltam hegymenetben a futópadon). Aztán már elkezdtem a súllyal húzható gépeken is dolgozni, de nem vittem túlzásba.

Egy fél éve viszont áttértem a közös alakformáló órára (step paddal, gumikötéllel és mindenféle jóval).

Viszont most csak heti 1x tudok járni,mert nincs más olyan óra, amire szívesen elmennék. (Amire meg mennék, az időpont nem jó)


Szóval nem akarok izomkolosszus lenni. Alakformálóra is azért járok, hogy az állóképességem növeljem s persze formálódjak. Igaz, a súlyzós gyakorlatoknál még mindig csak fél kg-os súlyokat használok.


S a technikát könyvből vagy videóról meg lehet tanulni? Vagy ráérez az ember a vízben?

2013. jan. 22. 10:43
 3/3 anonim válasza:

Hát izomkolosszus semmiféleképpen se leszel, ahhoz azért több és főleg más kellene.. :)

Igazság szerint bajba vagyok kicsit, mert fogalmam sincs hogy meg lehet-e tanulni helyes úszótechnikát könyvből vagy videókból, próbálkozni mindenféleképpen érdemes. :]

Engem anno még kis srác koromba elvittek edzésre, kb 4 éves lehettem és edző instruált, és javíttatta az esetleges hibákat. Aztán miután egy durva alapmozgás megvan, jöhet a finomhangolás, pl: levegővételek, csapásszám, siklás, fordulók, stb. Eléggé összetett dolog, és a mai napig nem tudok jól pillangózni pedig 24 leszek lassan :)

Ezzel nem eltántorítani akarlak vagy vmi, csak nem könnyű, persze ilyen abszolút hobbi szinten azért nem annyira kell mindent tök komolyan venni, és betartani. Ha viszont egyszer megtanulod, akkor energia hatékonyan, szépen dinamikusan fogsz úszni, és a terhelést is jobban fogod bírni, sok gyakorlással persze. :]

Esetleg nincs ilyen lehetőség a közeledben hogy vmi tanfolyam felnőtteknek, vagy ilyesmi?

2013. jan. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!