Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen a testalkatom? (kép)

Milyen a testalkatom? (kép)

Figyelt kérdés

meg még pár kérdésem lenne...

szóval edzem 1 éve itthon,2hónapja konditeremben,de a vállam nagyon levan maradva...láthatólag is és erőben is...

nem tudom az egyik gyakorlatot sem normálisan csinálni...

szabályosabban csinálom mint akikkel járok,de mégis ézem hogy nemjó,ráadásul vállban izomlázam sincs....

többi izomcsoportommal elég nagy súlyokkal tudok dolgozni,de pl az oldalemelléssel is szenvedek a 7kg-al...

nem tudtok valami tippet adni,hogy edzek vállra,hogy erősödjön és fejlődjön is??

egyébként 184cm,70 kg vagyok de nagyon nehezen hízom...

2 hónap alatt 2 kg-jött fel...jelenleg ennyi vagyok,de voltammár 1 hónap után is,de kicsit nemfigyelek oda és visszaesek...jó,végülis 68-70 nem látszik szinte semmi....sőőőt

de örülök a legkisseb eredménynek is...csak ez a válll dolog idegesít már..:///aztsem tudom eldönteni milyen lehet az alkatom...ami meg csak úgy,érdekelne :))

köszönöm a válaszokat!!


ja és a kép: [link]


18/F


2013. febr. 9. 22:35
 1/5 A kérdező kommentje:
a hibákért meg bocsi :))
2013. febr. 9. 22:38
 2/5 anonim ***** válasza:

nem a súly a lényeg hanem h bedurranjon az izom és a sok vér a tápanyagot odaszállítsa

pontos végrehajtás a gyakorlatoknál és nem csalni semmiben sem

bőven elég az a súly 7 kiló inkább emeld az ismétlésszámot főleg izolációs gyakorlatoknál

2013. febr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 poiu ***** válasza:

Oldalemelésre a 7 kg. nem is olyan kevés. Két módszert próbálhatnál ki: sorozat csökkenő súlyokkal és a negatív ismétlés.

Pl oldalemelés

Csökkenő: csinálsz 7 kilóval x (mennyi igazából?) ismétlést kidőlésig és pihenés nélkül csinálsz újabb sorozatot 5 kilóval kidölésig.

Negatív: 10 kilóval csinálod, de csak lefelé (az oldalemelésnél ehhez kell segítő, de sok gyakorlatnál segíthet az egyik kezed a másiknak).

A csökkenő veszélytelen, a negatívval legyél óvatos, mert terheli az izületeket.

2013. febr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm!kipróbálom mindenképp...

pl. erről a minnél több vért juttasunk az izmokba,ez nem ment eddig a vállammal...nem durran be,meg semmi...

egyébként milyen a testalkatom??ectomorf???

én arra tippelnék..

2013. febr. 9. 23:14
 5/5 poiu ***** válasza:

A bedurranás, amit érzel. Aminek történnie kell az, hogy az ismétlésekkel eljuss odáig, hogy az izomrostok 99%-a dolgozzon. Ezért fontos (sokak szerint) bedőlésig csinálni. Még valami, én egy éve járok terembe, de soha senkit nem láttam rotátor köpeny gyakorlatokat végezni.

[link]

Scooby sokat beszél, 2:30-nál kezdi mutatni a gyakorlatokat: http://www.youtube.com/watch?v=HpdlF_Vh7zg

2013. febr. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!