Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha hetente négyszer körbefutom...

Ha hetente négyszer körbefutom a Margitszigetet, mellette ésszel kajálok, fogok fogyni?

Figyelt kérdés
Illetve ha már belerázódtam, heti 4x2 kör.

2013. febr. 3. 23:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Próbálsz úgy csinálni, mintha értenél valamihez, de valójában semmit sem tudsz. Benyögsz ilyeneket: "és mi van a rákos gyerekekkel?" "A válasz írásakor a tej hormontartalmát vajon figyelembe vette a válaszoló?"


Semmi konkrétumot nem írsz, csak osztod a sületlenségeidet. Piszkosul fárasztó... Már alig várom, mikor jössza a tájcsival.


Kérdező, fuss okosan, egyél lehetőleg kevesebbet, lehetőleg egészségesebebt és fogyni fogsz. Ezt az idiótát meg felejtsd el.

2013. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"ennek a cukornak 100%-át előállítja a szervezeted"

Te most szórakozol velem? -.- Mégis miből? Co2-ből és napfényből? Mr. élelmiszermérnök. Fehérjéből valóban tud valamennyit előállítani. De csak fehérjén nem lehet élni.

Még hogy nincs különbség a fehér- és a teljes kiőrlésű liszt között? Tudod, miért TELJES kiőrlésű? Mert a gabonaszemek egésze belekerül, vitaminostul, rostostul. Tehát egyrészt a vitamintartalom is különbözik, másrészt jobban laktat a rosttartalom miatt, harmadrészt sokkal tovább tart megemészteni, és ezért nem olyan drasztikusan emeli a vércukorszintet, mint a fehérliszt/cukrok. vagy azon nem gondolkoztál még el, hogy a cukorbetegek miért fogyaszthatnak teljes kiőrlésű gabonából készült ételeket? (módjával persze...)

2013. febr. 4. 20:56
 13/20 anonim ***** válasza:

11. válaszoló, teljesen igazad van: a Taichi egy teljes mértékben megfelelő mozgás, a futással szemben.


A tejről szakirodalom [link]



Kérdező - azt hiszem van miről vitázni :)


"Te most szórakozol velem? -.- Mégis miből? Co2-ből és napfényből? Mr. élelmiszermérnök. Fehérjéből valóban tud valamennyit előállítani. De csak fehérjén nem lehet élni."


Nem, zsírokból ÉS fehérjékből. Glükoneogenezisnek hívják, és nemcsak hogy lehet fehérjéken élni, nagyon sokan így is élnek. Fehérjéken és zsírokon, kevés növényi táplálékon, minimális szénhidrát bevitellel. Ez az alapja a ketogén táplálkozásnak, több vadászó-gyűjtögető népcsoport is keményítőmentesen él, ahogyan a történelem folyamán az ember a leghosszabb időkön át is tette. Hogy Te ezt nem ismered, még nem változtat a tényen, sokan meghaltunk volna már, ha szénhidrátot kéne enni az élethez. Többek között én is.


"Még hogy nincs különbség a fehér- és a teljes kiőrlésű liszt között? Tudod, miért TELJES kiőrlésű? Mert a gabonaszemek egésze belekerül, vitaminostul, rostostul. Tehát egyrészt a vitamintartalom is különbözik, másrészt jobban laktat a rosttartalom miatt, harmadrészt sokkal tovább tart megemészteni, és ezért nem olyan drasztikusan emeli a vércukorszintet, mint a fehérliszt/cukrok. vagy azon nem gondolkoztál még el, hogy a cukorbetegek miért fogyaszthatnak teljes kiőrlésű gabonából készült ételeket? (módjával persze...)"


Erre röviden fogok válaszolni.

A gabonákból a bennük lévő kevés vitamin, hasznos tápanyag nem szívódik fel az emésztést gátló enzimek, fitátok miatt. Gabonák vitamintartalmával fölösleges foglalkozni, ha nem jutunk hozzájuk. A gabona héjából több penész (mikotoxin) és növényvédő permetszer jut a lisztbe, mint potenciálisan hasznos tápanyag, vitamin.

A teljes őrlésű lisztből a keményítő felszívódása gyors. Többek között a cukorbetegek akiket így etetnek ezért maradnak betegek, egész életükben gyógyszerfüggők.


Tudod kik gyógyulnak ki a cukorbetegségből (mind a kettes, és sok esetben az egyes típusú diabéteszből is)? Akik szénhidrátszegény étkezést követnek. Ezeknek a dolgoknak már van valami súlyuk azért?

2013. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"Nem, zsírokból ÉS fehérjékből. Glükoneogenezisnek hívják, és nemcsak hogy lehet fehérjéken élni, nagyon sokan így is élnek. "

Zirokbol sosem lesz curok, es nem elnek sokan zsiron es feherjen.


" Ez az alapja a ketogén táplálkozásnak, több vadászó-gyűjtögető népcsoport is keményítőmentesen él, ahogyan a történelem folyamán az ember a leghosszabb időkön át is tette."

VAlami rejtelyes okbol ez csak nehany elszigetelt nepcsoportra igaz, akik kipusztuloban vannak... biztosan azert, mert annyira egeszseges es versenykepes taplalkozasi forma. :D


"A gabona héjából több penész (mikotoxin) és növényvédő permetszer jut a lisztbe, mint potenciálisan hasznos tápanyag, vitamin. "

Bizonyitsd be.


"A teljes őrlésű lisztből a keményítő felszívódása gyors. Többek között a cukorbetegek akiket így etetnek ezért maradnak betegek, egész életükben gyógyszerfüggők. "

A cukorbetegek azert gyogyszerfuggok, mert a szervezetuk nem termel inzulint. Etethetsz zsirt zsirral egy cukkorbeteggel, ha az osszes inzulintermelo sejtje halott. Idiot. Az egyes tipusu diabeteszbol valo felgyogyulasra legyszives egy megbizhato hivatkozast adj, mert nem hiszem le.


"Tudod kik gyógyulnak ki a cukorbetegségből (mind a kettes, és sok esetben az egyes típusú diabéteszből is)? Akik szénhidrátszegény étkezést követnek. Ezeknek a dolgoknak már van valami súlyuk azért?"

A taplalkozason kivul egy csomo minden mas is meghatarozza egy betegseg kimenetelet. (eletmod, genetikai hatter) Ez igy egy nagy nulla.


Egyebkent erdekelne a tejjel kapcsolatban, hogy annak idejen anyad togyvaladekera is fintorogtal-e?

2013. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Felveszem én is a hangnemet, tetszik! :)


Hátulról haladva: az én anyám nem volt sosem tehén. Ne önmagatokból indulj ki, természetesen a magam idejében emberi tejet én is fogyasztottam, ezzel kapcsolatban tudsz valami problémáról? :)

Netán egy csecsemőnek nem lenne megfelelő az emberi tej fehérje/hormontartalma?


"A taplalkozason kivul egy csomo minden mas is meghatarozza egy betegseg kimenetelet. (eletmod, genetikai hatter) Ez igy egy nagy nulla."


A cukorbeteges részhez: mi az hogy nagy nulla? Egy 'gyógyíthatatlan' betegség gyógyításáról beszélünk, amiről sohasem hallottál, csodálkoznod és érdeklődnöd kéne te isten szamara, emellett persze kételkedned, amire én megosztanám a forrásokat, az ezzel foglalkozó orvosokat.. Most vitázol vagy kötekedsz?


"A cukorbetegek azert gyogyszerfuggok, mert a szervezetuk nem termel inzulint. Etethetsz zsirt zsirral egy cukkorbeteggel, ha az osszes inzulintermelo sejtje halott. Idiot. Az egyes tipusu diabeteszbol valo felgyogyulasra legyszives egy megbizhato hivatkozast adj, mert nem hiszem le."


Az 1. típusú cukorbetegek szervezete nem termel inzulint, a 2. típusú cukorbetegség ABSZOLÚT gyógyítható.

1TD esetén tünetmentesség érhető el, azaz gyógyszer elhagyás és a hipo/hiperglikémiás rosszullétek minimálisra csökkenése.


[link]

[link]


Még mindig gyógyulnak meg betegek, és ez tény tehát a betegen tartó gabona alapú táplálkozás nagyon inog, én is örülnék ha nem így lenne.. de nézzük a jó oldalát: egy csomó bajra megvan a gyógyír, és nem különösebben bonyolult :D


A gabonahélyon lévő mikotoxinokon nem tudok mit bizonyítani. Jelenleg ez a gabonaipar problémája, ez nem nyilvános dolog, de ezzel kell megküzdeni. Szerencsétlenek, ha egyszer rájuk omlik az egész glutén, keményítő kérdés.. vissza fogják sírni a mikotoxinokat.


A vadászó-gyűjtögető népcsoportok számának csökkenése.. elképesztő. Ezt látod én sem értem (mindjárt jön a poén, mert ez persze csak irónia volt).

Hogyan is lehet, hogy a civilizációs betegségektől mentes, természetes életmódot maga alá tűri a rossz minőségű táplálékokat preferáló civilizáció? Nézzük csak.. mióta előnyösebb a mennyiség (szutyok) a minőséggel szemben? Most ez komoly kérdés?

Azért, mert a beteg, kövér emberek sokan vannak, hízottak és bármit maguk alá gyűrnek!


Olvasmányosan: egy egészséges vadászt minden esetben elűz 100 beteg telepes. Ez a minőség kontra mennyiség, és ez történt a mezőgazdasággal.


"Zirokbol sosem lesz curok, es nem elnek sokan zsiron es feherjen. "


Asszem a glükoneogenezist komolyan át kell venni. Erre teljesen megfelel a wikipédia:

[link]

2013. febr. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Asszem a glükoneogenezist komolyan át kell venni. Erre teljesen megfelel a wikipédia:

[link]

Tudom, midensz@rt be tudsz linkelni, de azt kertem, mutasd meg, hogy a zsirokbol hogy lesz cukor. Ne beszelj melle, hanem mondd meg, hogy a zsirokbol hogy lesz cukor. Mi olyan nehez ezen? Mik a lepesek, es ez mekkora netto cukortermelest jelenet. Egy taplalkozasharcmuvesznek ez igazan nem lehet gond.


"A gabonahélyon lévő mikotoxinokon nem tudok mit bizonyítani. "

Ezzel szegeny mikotoxinok nincsenek egyedul.... :D (Mar, ha erted, hogy mondom)

2013. febr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Olvasmányosan: egy egészséges vadászt minden esetben elűz 100 beteg telepes. Ez a minőség kontra mennyiség, és ez történt a mezőgazdasággal. "

Es vajon miert nem 100 egeszseges vadasz uz el 1 beteg telepest????

2013. febr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Itt egy study azt mutatja, hogy a teljes kiőrlésű gabona csökkenti a diabétesz kialakulásának valószínűségét:

[link]


"The additive and synergistic effects of these bioactive phytochemicals found in whole grains may be responsible for the health benefits associated with whole grains; additionally, the whole grain phytochemicals complement those in fruits and vegetables when consumed together (3, 15, 16)."


stb...


Jajjj, és képzeld, elolvastam azt a linket, amit küldtél a diabétesz gyógyulásról, illetve elolvastam azt a blogot, amire a Szendike hivatkozik itt: [link]

Ez a blog címe: [link]


Figyuzzá, ezt írja: "My sugars started increasing to the 140s-150s in March and I went back on insulin. The diet really wasn't helping. However, I stayed on the paleo diet for a few days but I couldn't take it anymore and started having dairy, grains, and legumes again."


1) a cukorja a diéta ellenére emelkedett

2) vissza kellett térnie az inzulinra

3) a diéta nem használt.

4) Csalódott benne, és mostmár sz@rik rá.

2013. febr. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szegggéééény. Akkor szerencse, hogy a többi gyógyult ember, akik magyarok, ők ilyenről sem nekem, sem az orvosuknak nem számoltak be.


Egy tanulmány a tk. gabonákról nem jelent többet a gabonaipar kis kapálózásánál, néhány megélhetési kutató családja éhes volt, írni kellett valamit ami csatlakozik a mostani divatlázhoz. Minden elfogyasztott keményítő terhet ró a hasnyálmirigyre, komoly paradoxon lenne ha a tk gabonák ellentétes hatásúak lennének. Lehetne ilyen, jó lenne ilyen, de nincs így.


A telepes - vadász dolgot nem hiszem el hogy nem érted. Akik elkezdenek mezőgazdálkodni, azoknak lesz búzájuk. Most egészen mindegy, hogy a búzától elhíznak, gyulladásos betegségeik lesznek, néhányan lisztérzékenyek lesznek, a többiek rejtett lisztérzékenyek lesznek, lesz mit enni. Ha van mit enni akkor mit lehet csinálni amit az ember nagyon tud? Potyogtatni a babákat. Mindegy, hogy az a szerencsétlen gyerek majd gabonán fog felnőni, de attól még felnő. És ezért lesz 100 kövér telepes 1 hagyományos életmódot folytató emberre.

Hogy a környezet hosszú távon nem képes fenntartani 1 helyett 100 embert, azt ugye látjuk de nehogy már a környezeti válság is a gabonatermesztés hibája legyen.. pedig áttételesen az.


Biokémiai kisiskolát most nem nyitnék. A glüköneogenezis aminosavakból és zsírsavakból létrehozott szőlőcukor, akár 500 gramm/nap. Ez végtelenül elég a vércukorszint szinten tartásához bármiféle elfogyasztott keményítő nélkül.


Például én ezért élek és nem szédülöm össze magam :)

2013. febr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Egy tanulmány a tk. gabonákról nem jelent többet a gabonaipar kis kapálózásánál, néhány megélhetési kutató családja éhes volt, írni kellett valamit ami csatlakozik a mostani divatlázhoz. "

Persze, de ha valaki a paleot hozza ki nyerésre, az persze nem hazudik, ott persze nincs érdek... aha. pl. a Szendi Gabi... nem ad el könyveket ugye? Ingyen ad mindent ugye? A gabonalobbi létezik és befolyásol, de a húslobbi és gyümölcslobbi az nincs, és nem befolyásol semmit. persze.


"A glüköneogenezis aminosavakból és zsírsavakból létrehozott szőlőcukor, akár 500 gramm/nap. "

Ez hazugság. Zsírból emberben nem lesz cukor. Kíváncsi voltam, hogy egyátalán el tudod-e olvasni azt a wiki szócikket, amit belinkeltél, de látom nem siekrült. Legközelebb ne linkelj olyan oldalt, ami éppen ellentmond az állításodnak.

2013. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!