Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha hetente négyszer körbefutom...

Ha hetente négyszer körbefutom a Margitszigetet, mellette ésszel kajálok, fogok fogyni?

Figyelt kérdés
Illetve ha már belerázódtam, heti 4x2 kör.

2013. febr. 3. 23:24
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*pardon, Margit-sziget :)
2013. febr. 3. 23:24
 2/20 anonim válasza:
Ha ilyen sportosan vágsz bele, most sem lehetsz éppen kövér. Nyilván még lejjebb méssz majd súlyban. De mi a cél?
2013. febr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Osynho ***** válasza:
Az ésszel kajáláson múlik a dolog. Mit jelent ez pontosan az esetedben?
2013. febr. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igazából nem mondhatnám, hogy teljesen edzetlen vagyok, csak amióta egyetemre járok, keveset mozogtam, és sokat híztam. Illetve... nem kizárt, hogy hormonproblémáim vannak, de ez mielőbb ki lesz vizsgáltatva.

Ésszel kajálás:) Hát ezalatt azt értem, hogy átállok zöldség-gyümölcs-hús-tejtermék alapú étkezésre, megpróbálom a CH-okat minél jobban kiiktatni az étrendemből, illetőleg a délelőtti órákban fogyasztani, de csak teljes kiőrlésű termékeket. A cukrot és fehérlisztet száműzöm teljesen. Amiel még problémáim vannak, az a tej. Rosszabb napjaim simán megiszom 0,75 l tejet kakaó/latt formájában. Igaz, cukor nélkül, de... akkor sem kéne. És sokkal több vizet innék, mert rájöttem, hogy ivás helyett hajlamosabb vagyok kajálni:) A szervezetem nem jelzi, ha szomjas vagyok, inkább éhes leszek helyette :(

Most fogok itthonról elköltözni, tehát valószínűleg könnyebb lesz ezeket a dolgokat betartanom, mivel nem lesz, aki alám pakolja a jobbnál jobb kajákat, én meg elég sóher vagyok, a saját pénzemet nem szívesen költöm édességekre, péksütikre stb. A Margit-sziget pedig azért jó, mert 1) imádok futni 2) imádok a SZABADBAN futni 3) közel van. Úgyis jön a jobb idő, korábban fog világosodni, úgyhogy szeretnék kora reggelre beiktatni 1 óra futást.

2013. febr. 4. 00:16
 5/20 bumbi02 ***** válasza:
Le lehet. Szerintem. Hangsúlyozom a szerintemet. Nekem bejött. Naponta egyszer lefutottam Margit-szigethez, körbe futottam, haza futottam. (Vadász utca- Margit sziget - Vadász utca). Emellett meg azt ettem, amire épp pénzem volt. Volt hogy rizses lecsó 2 napon át, volt hogy sült krumpli sült hús, de még Burger King is volt (ha megjött az ösztöndíj)... Szóval táplálkozástól függetlenül kellő mozgással le tudtam fogyni. Bár biztos van ebben genetikai adottság ki mennyire fogékony felvenni/leadni a kilókat, ezért írom hogy nekem bejött.
2013. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Van rá esély.


De mire van még esély? Arra, hogy a tejfogyasztás miatt nem fog menni, illetőleg nem úgy ahogyan szeretnéd (megáll a fogyás, stb.) A zöldség-hús-gyümölcs jó elgondolás, jó helyen olvashattad, a tejtermék viszont határozottan nem, ahogyan majd látni fogod, a délelőtti teljes kiőrlésű liszt sem. Ha a fehér lisztet elhagyod, következetesen a többi gabonával is tedd ezt, hiszen egyik lisztfélét (búza) lecserélni a másik ugyan ilyen lisztre (ami kicsit más színű de egyéb különbség VALÓJÁBAN nincs) se eredményes, se következetes nem lenne.


A futást addig fogod bírni ameddig szerencséd van. Valaki sokáig bír futni, évtizedeken át, valaki hamarabb tönkremegy ízületileg.. léteznek károsabb edzések ez tény, de lehetne prioritást felállítani..


Van egy heted, 7 nap. Edzeni is kell és kellemes dolog a pihenőnap is, bár nem állítom hogy nem lehet minden nap edzeni.

Tehát 7 napod van és egy tested, edzeni fogsz. Számos fontos izmod és rengeteg hasznos gyakorlat van, Te a futást választod ami nem hasznos gyakorlat, és értelmes edzések elől veszi el az időt (közben a térdedet emészti).


Helyette erősíthetnél egész testre mondjuk heti 4 napon, pihenhetnél 1 napot, és a maradék 2 napon pedig csinálhatnál értelmesebb, rövid-intenzív futó edzést, aminél a kulcsszó: valóban értelmes, sokkal jobb mozgásforma a lassú futásnál.

2013. febr. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Épp azt mondtam, hogy a tejfogyasztást visszaveszem napi egy pohárra, természetesen ezt is belekalkulálom a napi étrendembe.

Már bocs, de szerintem sok ostobaságot írtál " tejtermék viszont határozottan nem [egészséges]". Már miért ne lenne? A túró, joghurt, tojás... ezek a normális étkezés alapkövei :D

"Ha a fehér lisztet elhagyod, következetesen a többi gabonával is tedd ezt..."

Ez megint baromság. Ég és föld a különbség a fehérliszt, cukor//tk. liszt, zabpehely stb. szlnhidrátok között, ami a felszívódást illeti. Arról nem is beszélve, hogy a szervezetnek szüksége van vmennyi szénhidrátra a fogyókúra alatt is. Én például ha nem reggelizem normálisan, tuti, hogy egész nap zabálnék. De ha reggelire pl. eszem egy tk. bagettet, sonkát, zöldségeket, tojást stb, akkor napközben később már sokkal kevesebb kaját igényelek.

Ilyet meg még életemben nem hallottam, hogy a futás haszontalan lenne :O Különben épp azért gondoltam a MSZ-re, mert ott nem a betonon kell futni, és ha van egy jó futócipő, nem hiszem, hogy emiatt fogok idő előtt térdprotézist kapni :)

2013. febr. 4. 20:02
 8/20 anonim ***** válasza:

Ez a tejpara egy hatalmas baromsag. Régen a szuper tápkieg előtt időkben a testépítők literszám vedelték a tejet a benne lévő fehérje miatt. És gondolod nem tudtak lefogyni? Ez baromság.


De aki minden létező lehetőséget megragad, hogy kifejthesse, hogy a futás mennyire káros, attól mi mást várnánk? :-D


Nyilván aktív életmóddal sokkal kevésbé kell odafigyelni a táplálkozásra, a magasabb energiatartalmú ételek is mehetnek. Mondok valamit: egyik haverom egész komolyan triatlonozott. Nem volt profi, de heti 2o óra edzés azért összejött. Tudod mit evett? Tésztát tésztával, egy csomó kenyérrel, egy csomó tejjel! De életemben nem láttam olyan kockás hasat, mint az övé. A srácnak esélye sem lett volna (lévén kezdő diplomás) a szükséges kalóriát zöldség gyümölcs hús formában bevinni. És valószínűleg sokkal károsabb is lett volna a nagymennyiségű nitrogén miatt.

2013. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Osynho ***** válasza:

"Régen a szuper tápkieg előtt időkben a testépítők literszám vedelték a tejet a benne lévő fehérje miatt. És gondolod nem tudtak lefogyni?"


Najó, a profi testépítőket ne hozzuk a naturálban edzők és hobby szinten sportolók közé... :)

2013. febr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Most komolyan az élelmiszermérnöknek írjuk le hogy milyen óriási különbség van a fehér lisztben lévő keményítő és a teljes kiőrlésben lévő ugyan olyan keményítő vagy annak felszívódása között?


Hol olvastad a felszívódós dolgokat? A szervezetednek rengeteg inzulint kell termelnie, hogy az ilyen ételek után következő hatalmas vércukorszint emelkedést ellensúlyozza. Ez tönkreteszi a szervezetünket, nem cukorevésre lettünk kitalálva. Mégpedig a keményítő ugyan úgy hat mint a szőlőcukor.


A 8. válaszolónak nem tudok gratulálni.

Sületlenség egy fiatal, gyors anyagcseréjű sportolóval példálózni. Ő is lehet még cukorbeteg, várjuk ki mi lesz 30-40 éves korára. Számos fiatal embernek van szálkás hasa, még több lisztevő ember elhízott. Nem félreértésnek, hanem szándékos hazugságnak vélem a kalóriás dolgot. Megfelelő mennyiségű zsír fogyasztásával kellő mennyiségű kalóriához lehet jutni.

A fehérjefogyasztás, túl sok nitrogén káros hatásai vita tárgyát képezik, jelenleg nem bizonyított semmilyen káros hatás.


A tejpara megalapozott. Nem csak gusztustalan, természetellenes dolog egy másik emlős állat tőgyváladékát elfogyasztani, de a speciális hormon és fehérjetartalma miatt kifejezetten problémás is. Az az ember, aki nem érzi magát tehénnek, nem akar olyan ütemben gyarapodni, hízni mint egy borjú, az ne fogyassza a tejben lévő marhainzulint, növekedési hormonokat.

A válasz írásakor a tej hormontartalmát vajon figyelembe vette a válaszoló? A tejfogyasztással összefüggésben lévő cukorbeteg gyerekeket, rákos betegségeket vajon számításba vette az, aki a tejfogyasztást pártolja?



Még a kérdezőnek: Biokémia. Kérem szépen, hol van szükséged szénhidrátra fogyáskor?


Segítek, szőlőcukorral működik a tested. Segítek még: ennek a cukornak 100%-át előállítja a szervezeted. A fölöslegben bevitt keményítő/cukor már csak a vércukorszintedet zavarja meg, érdemi haszna nincs.

2013. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!