Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fenékformálás! Kép! Ha először...

Fenékformálás! Kép! Ha először lépcsőzök (10perc kb 700*2 lépcsőfok), majd guggolok, és végül merevlábas húzódzkodást is csinálok az nem túl sok? (persze nem csak fenékre edzek heti 3szor)

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy minden izomcsoportra csak egy gyakorlat legyen, mert különben nincs fejlődés. Ez alól gondolom a popsi se kivétel, vagy igen?! a guggolást rúddal csinálom (10 kg) 3*10-et, merevlábasból ugyanennyit, a lépcsőzést meg a gépen lévő legnehezebb fokon, ami szerintem nem túl nehéz... ez mehet heti 3*? vagy mit javasoltok?

Figyelek az étkezésre is, azt nem tudom viszont, hogy fehérjét kéne e még pluszba bevinnem, bár volt aki azt mondta inkább kreatint vegyek, ha már költöm a pénzem.


Bocsi, ha perverz, én nem annak szántam csak szeretném ha látnátok minek a formálásáról van szó :P

[link]

[link]


a fenekem alatti zsír nagyon zavar :S de mielőtt azt elüntetném szeretnék alá izmot, lehetséges ez júliusra? Addigra szeretnék elérni "tökéletes" feneket....:)



2013. jan. 28. 02:50
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. jan. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak féreértések: kezdőknek először 2 hónapig heti 3 napos teljes testes edzés kell. Ilyenkor van az, hogy mivel pl Hétfőn-szerdán és pénteken is teljes testes edzés megy, ezért elég egy gyakorlat izomcsoportonként, hiszen, ha több menne, akkor nem tudnál két nap alatt regenerálódni.

Ha után viszont váltasz osztott edzésre, akkor Pl

: hétfő: mell-kar, szerda:láb, Péntek: hát-váll edzés van. Ez csak egy példa, többféleképpen el lehet osztani. szóval osztott edzésnél már heti egyszer edzünk egy izmot és ilyenkor viszont 3-4 gyakorlati s simán mehet egy izomcsoportra. Nagyobb izomcsoportokra, mint pl láb simán mehet 4, de ez még csak pl a combfeszítő izmok megdolgozása és még van a kétfejű combizom (hátsó comb izma) és a vádli is.

Tehát ha ilyen heti egy edzés van lábra, akkor nem sok a guggolás, kitörés, lábgép, merevlábas felhúzás (nem húzódzkodás mint ahogy a címben írtad:) ).

De a leglényegesebb a kaja lesz. Anélkül nem fogsz tudni jó eredményt elérni.A kreatint hagyjad. Edzés után proten shake legyen + glutamin (vagy glutamin helyett BCAA). De elég a fehérje is, csak ha van még rá lóvé, akkor mehet hozzá BCAA.


De ami fontos még:

Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.


Tehát a nők szerint a formálódás az, hogy egyszerre eltűnjön a zsír és helyette legyen izom. Na de ez nem megy sajnos egyszerre, amint fentebb le is írtam.:)

2013. jan. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ööö igen, merevlábas felhúzás :) akkor kiveszem ezt és a lépcsőzést az edzésből, és meghagyom csak a guggolást súllyal, jelenleg sajnos súlyból se kell 10 kg-nál több... :/ Ez így jó? Vagy inkább minden héten legyen a 3 közül az egyik, és akkor nem olyan monoton az edzés?


A BCAA és glutamin között mi a különbség? olvasgattam róluk, lényegében ugyanazt a célt szolgálják, ha jól értem, ugye?! De mégis melyik lehet számomra az előnyösebb? és melyik pontos terméket vegyem meg, mert még sajnos a gyártókat se ismerem...

Protein shake elég edzés után? vagy azokon a napokon is mehet mikor nem vittem be elég fehérjét?! Amit bevallok, hogy nem egy könnyű dolog, de beleadok apait anyait :)

Hát sajnos számít a pénz nálam, de ha most ettől eltekintünk ajánlanál 1-1 konkrét terméket, amit jó lenne megvennem?


Először most izmosodni szeretnék, mert hát elég keveset tartok abból a testemen :D azután jöhet a szálkásítás csak nem tudom, hogy ahhoz mennyi időre lesz szükség...


Köszönöm választ! :)

2013. jan. 28. 18:07
 4/5 anonim ***** válasza:

Húha, sok itt a kérdés, és mindig egy könyvet kellene hozzá megírni.:)

Röviden: egy héten kb 4-5 gyakorlat legyen lábra. Ezt feloszthatod két edzésre is, hogy 2-2 gyakorlat, gyakorlatonként 3 sorozat, vagy egy durva kemény lábedzés egy héten egyszer.


BCAA: elágazó láncú esszenciális aminosavak: leucin, izoleucin, valin. Ezekből a szervezet bármilyen más nem esszenciális aminosavat elő tud állítani. Glutamint is. A glutamin az egyik legfontosabb aminosav, az izmokat alkotó aminosavak 60%-át adja, ha nem tévedek.

Itt egy jó cikk: [link]


Ha tömeget növelsz, akkor edzés után a fehérjéhez kellene kb 30g gyors szénhidrát is, pl dextróz.

Pihenő napon is meg kell lenni a fehérjemennyiségnek, tehát ha kajából nem tudsz eleget bevinni, akkor kell fehérjetápkieg. Reggel mindig kezdhetsz protein + zabpehely kombóval.

De dextrózt CSAK edzés után tegyél a proteinhez!

2013. jan. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ezt akkor jól értem, ha úgy értem, hogy a BCAA jobb?

Láttam, egy másik kérdésnél, hogy te is a Myproteint használod, ezért gondoltam körülnézek ott is, és talán ár-érték arányban is elég jó helyet foglal el, bár nem értek hozzá...


[link]

[link]


Őket néztem ki, remélem jó döntés, amint lesz elég pénzem rendelem is!

Köszönöm a segítséget! :)

2013. jan. 28. 20:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!