Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kik nevezhetik magukat testépí...

Kik nevezhetik magukat testépítőnek?

Figyelt kérdés
Teljesen olyan életet élek, mint egy testépítő (mégcsak másfél hónapja, tehát nem vagyok egy izomkolosszus:D). De akkor is, nem értem az emberek miért nevetik ki azokat, akik testépítőnek tartják magukat, de nincsenek bekokszolva, ezért nem akkorák, mint egy gorilla.
2013. jan. 26. 00:00
1 2
 1/12 JayC ***** válasza:
100%

lehet, hogy valaki nagyon komolyan veszi ezt, de ha mégis úgy néz ki mint egy átlagember, akkor elég nevetségesen hangzik. azért ha meghallja valaki azt a szót, hogy testépítő, mindenki valami izmosabb, szálkás emberre asszociál szerintem.


én se szoktam vele dicsekedni fűnek-fának hogy mekkora testépítő volnék, mert hiába ölök bele rengeteg időt,energiát,pénzt, hiába kajálok 3óránként, hiába méregetem grammra a dolgokat, mégse nézek ki úgy mint egy testépítő sajnos.


sőt, sokszor kérdezik hogy gyúrok-e meg ilyesmi, azt szoktam mondani, hogy néha-néha lejárok a terembe.


a másik oldalon meg ott vannak mondjuk a nagymenő b uzipávák, akiknél fellelhető néhány halvány kocka, mert olyan soványak, aztán tolják fel a tükrös pózolós képeket, szörnyen nagy divat lett manapság a gyúrás.


szóval talán azt nevezném ízig-vérig testépítőnek, aki versenyzik. a többiek talán egy erős hobbista kategóriába tartozhatnak, csakúgy mint én.

2013. jan. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Valóban, én is csak hobbi-testépítőnek tartom magam.


Véleményem szerint akkor húzható 1-1 kategória rá valakire teljesen, ha profi benne, és/vagy ez a hivatása.

Én nem szerettem, ha valaki azt mondta rám, hogy "zenész" amég az első zenéim meg nem jelentek hivatalosan és nem ebből kezdtem el megélni. Pláne nem is mondtam ilyet. Most engem is irritál, ha mindenféle kis f@szjancsi kiírja facebook-ra, hogy "foglalkozás: music producer", aztán fel van töltve youtube-ra egy zene amit két másikból rakott össze. Szerintem a profi testépítőket - akik rászolgáltak a titulusra - is idegesítené (és biztos idegesíti is), hogy ha mindenki aki 2x lent volt a teremben már testépítőnek mondja magát.

Attól még senki sem lesz cukrász, mert szeret sütni magának vagy a barátoknak. :)


Lehet, hogy ezzel nem leszek népszerű, de nekem ez a véleményem. De egyébként meg kit érdekel, hogy testépítő, vagy hobbi-testépítő címke van rajtunk, ha szeretjük amit csinálunk? :)

2013. jan. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
kérdező, másfél hónapja edzel és testépítőnek tartod magad. Én pedig 27 éve edzem kihagyás nélkül és max hobbitestépítőnek tartom magam, de azt is csak visszahúzódva, kis arccal, hiszen nem vagyok versenyző.
2013. jan. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ez csak egy szó olyan mint a többi van mögötte háttértartalom.

ha annak gondolod magad és eszerint élsz akkor az vagy, ezen kár sokat rágódni

2013. jan. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolhatja annak magát, de attól még nem az. Én is focizok rendszeresen, mégsem tartom magamat labdarúgónak, mivel nem focizom egyesületben és nincsenek meccseim. Érted a különbséget?? Más egy hobbigyúrós, és más egy versenyző!
2013. jan. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Montez, én testépítő vagyok.
2013. jan. 27. 05:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Gondold azt nyugodtan másfél hónap edzés után, én meg gondolok mást. Nincs ezzel baj. :)
2013. jan. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azért örülnék ha nem te jelentenéd ki, hogy én mi vagyok és mi nem:D
2013. jan. 27. 06:50
 9/12 anonim ***** válasza:
más az ha valaki versenyző vagy egyesületben v egyéniként csinálja az is testépítő de az is aki belekezdett ebbe és most mindegy h 1 hónapja vagy 50 éve csinálja vki az már csak rutin ami mögötte van attól ha ezt az életmódot folytatja attól még lehet testépítő .Onnantól h vki így szeretne élni pl olvasgat a témában, edzeni jár, eszerint étkezik esetleg tápszereket szed mi kell ennél több...
2013. jan. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Valamiért mégis egyértelműbben hat az elmére a példa amit Montez vagy én mondtam...Ha szeretsz focizni és lejársz a haverokkal rúgni a bőrt, akkor már focista vagy? Ha szeretsz sütögetni családnak, barátoknak akkor már cukrász vagy? NEM. De ez nem is értem miért ilyen fontos? Attól még a dolog nem veszíti el a lényegét...ellenben a szó ereje ezzel is gyengül. Gondolj bele, hogy mondjuk egyszer esetleg 5-10 év múlva ha versenyezni akarnál és már benne van több millió forintod már egészben és több évnyi munkád, akkor is testépítőnek hívnak, de a 3-4 hónapja edző molylepkéket is testépítőnek hívják, az téged nem frusztrálna? Nem egy kategória a kettő. Épp ezért van olyan szép, hogy van szókincsünk, hogy árnyalni tudjuk a kifejezéseket, ha azok különböző dolgokat takarnak.
2013. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!