Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nincs izomlázam az "baj"?

Ha nincs izomlázam az "baj"?

Figyelt kérdés
Lassan egy hónapja kezdtem el súlyzózni itthon, először 2kilós súlyokkal, nagyjából 2 hete már 5kilóssal. Első egy-két alkalommal volt kis izomláz, amikor váltottam az 5kilósra, azóta semmi. Növelnem kéne a súlyt vagy a többet kéne csinálnom a gyakorlatokból? A gyakorlatokat helyesen csinálom olyan mutatta meg őket aki jó pár évig gyúrt.
2013. jan. 16. 20:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Kimaradt, hogy 23 éves lány vagyok, és semmit nem sportoltam már vagy 10 éve.
2013. jan. 16. 20:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha könnyen megy a gyakorlat, akkor növeld a súlyt, sose a mennyiséget. Ha 4-5x 10-12 ismétlést meg tudsz csinálni úgy, hogy elfáradsz a végére, akkor jó.

Egyébként az izomláz nem természetes velejárója annak, ha jól leedzel, de azért egy minimális feszülést kell érezni másnap, hogy érezd hogy "edzettél".

2013. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétele az izomláz a fejlődésnek, de az is gyanús, ha sosincs izomláz.

Akkor súly legyen, hogy az egyes gyakorlatoknál éppen menjen vele szabályosan a 8-12 ismétlés. Tehát ha már 20-at tudnál vele végezni, akkor kevés a súly. Ez értelemszerűen gyakorlatfüggő, mert nem mindegy, hogy guggolásról beszélünk vagy egykezes bicepszgyakorlatról.

2013. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bicepsz, váll, tricepsz gyakorlatokat csinálok, 4-5x 10et és 5kilóssal megy. És edzés után érzem rendesen, meg látszik is h be van durranva az izmom (az a kevés:D). Egy tricepsz gyakorlatot csinálok a 2kilóssal, többi mind 5.


Érdemes innom a fehérjét? Mindig tolok egy adagot edzés után. Egyébként még nem tudom mi a célom ezzel, de nagyon bejön a dolog nekem.

2013. jan. 16. 20:43
 5/8 anonim ***** válasza:
egyébként érdemes :) a többit leírták előttem
2013. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindig jól jön egy tejsavóprotein edzés után.
2013. jan. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a reklám helye:D:Damúgy növeléni kell folyton nekem sok évnyi edzés után is rendszeresen van izomlázam pedig aztán én tényleg ott vagyok minden edzésen utolsó lehelletemig annyi a lényeg hogy jobb kel lenni mindig mint előző edzésen,légy jobb hozz ki magadbol mindig többet és hálás lesz érte az izomzatod;)amúgy mint már irták tényleg nem feltétele az izmolááz a fejlődésnek mindenesetre nem árt ha van
2013. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Reklám? :)


Akkor nem tudom, talán többet kéne csinálnom...5x10 helyett 6x10?!

2013. jan. 16. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!