Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jól csinálom a dolgokat...

Jól csinálom a dolgokat amikor edzek?

Figyelt kérdés

Heti 3-4x járok edzeni. Általában 10-20 perc futással kezdem, attól függően milyen edzést szeretnék (ha lábat edzek csak 10, ha felsőtestet 20 vagy amennyit birok). A kérdés a következő: Úgy edzem,hogy egyik alkalommal deréktól lefelé az izmokat, egy nap pihi, másik nap a deréktól felfelé lévő izmokat,majd pihi és így tovább. Sokszor csak saját testsúllyal mozgok vagy nagyon kevés súllyal.Olyannal kb ami még megmozdítható,de nem szakadok bele. Láttok ebben rációt?

22 éves lány vagyok, nem szeretnék fogyni,csak szeretek mozogni, talán picit popsira kerekítenék,de semmi több. Ha ezt így folytatom akkor jó? Vagy mindenképpen szét kellene szednem az edzést testrészekre,mint a "nagyok"?

Szeretek futni is,próbálom fokozatosan növelni az időt. Semmi porokat nem iszok,nem célom az izomgyarapodás,csak a formában maradás.

Remélem elegendő az infó. Légyszi csak olyanok írjanak,akik szoktak rendszeresen edzeni. Köszi :)



2013. jan. 11. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt jól teszed, hogy egyszer alsótest, majd fölsőtest edzésed van, de van itt néhány tévhit.

Pici súllyal semmit nem érsz el, nem sok értelmét látom. Annyival kellene edzeni, amivel éppen megy szabályosan a 10-12 ismétlés sorozatonként. Ne félj a súlyoktól, egy nő sosem lesz túl izmos naturálban, mert kb 1/25 a tesztoszterontermelése egy férfiéhoz viszonyítva.

[link]


Önmagában egy proteintápkeggel nem leszel izmos, de igen jól jönne edzés után.

Mindig a súlyzós után legyen az aerob edzés, sosem fordítva. Ez aranyszabály!

2013. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Én azért lehet, hogy egy edzés utáni fehérjére beneveznék, már csak az izommegmaradás miatt. A popsi kerekítés végső soron izomgyarapodás, az ad neki szép kerek formát. Én nem vagyok híve ezeknek az edzéseknek. Sosem edzek 1 héten 2szer ugyan arra az izomcsoportra, persze nekem más a célom is. Értelme mindenképp van, de azt Neked kell érezned, hogy ez jó e. Mindenki másképp reagálja le a különböző edzésmódszereket. Ha úgy érzed, hogy érdemben fejlődsz (tovább bírod az edzéseket, növelni tudod picit a súlyokat, több időt tudsz futni stb stb) akkor nyugodtan folytasd ezt a módszert. Viszont ha megragadsz, vagy túlságosan leterhel ez az edzésmódszer akkor kénytelen leszel változtatni. Popsira kitörés, guggolás, lépcsőzés, bringázás mehet, a futás nem veszi túlságosan igénybe a farizmokat, attól nem lesz kerek a feneked. Kajára figyelj még mindenképp, az az alapja mindennek, és én a helyedbe megfontolnám azt a fehérjét :)
2013. jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Takumi ***** válasza:

Szerintem felesleges ennyit futni. Én a lányoknak is azt mondom, hogy erőltessék a nagysúlyokat nyugodtan(nem száz kg-okat, ésszel) mert akkor lesz igazán fejlődés. Például itt ez a magyar hölgy szerintem fantasztikusan néz ki, és erőemelő versenyeken indul.

[link]

2013. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Takumi, tényleg jó a csaj feneke! De az összes többi nekem már túl izmos,nekem az már nem tetszik. Nem szeretnék nagy súlyokkal edzeni,mert így is sokat vállasodtam és nőtt a hátam mióta fizikai munkát végzet....

Fenékre hízós tipus vagyok, a hasam tök lapos. Félek,ha fehérjéket innék,akkor csak nőne a fenekem... előbb le kellene dolgozni az ott lappangó felesleget,utána oda erősíteni nagyon... (mondjuk a pasik azt szeretik,de hát ha nekem nem tetszik...)

2013. jan. 11. 12:56
 5/8 Dogmatix91 ***** válasza:
a fehérjétől nem nő a feneked! A fehérjétől maximum az izomzatod gyarapodik :)
2013. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Takumi ***** válasza:
Az a fenéknövekedés nemlenne radikális. Több hónap is kellhet, hogy egyáltalán észrevedd. Persze a te döntésed.
2013. jan. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, a fehérjetápkieg is csak sima kaja, élelmiszer, nem instant izom. Ugyanannyi egy adagja, mintha megennél egy szelet húst. Attól sem leszel önmagában izmos, nem félsz megenni. Etől sem kell félni, nem ugrik rád 5 kiló izom. :) Annyival jobb edzés után a többi kajánál, hogy gyorsan szívódik fel és hamar tölti vissza az izmokat, amivel gyorsan el tud kezdődni a regenerálódás.

Mindenképpen előnyös.

2013. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 poiu ***** válasza:

"... nagyon kevés súllyal.Olyannal kb ami még megmozdítható,de nem szakadok bele."

Na ez most sok, vagy kevés? Számodra közepesen nehéz az a súly, amivel 10-12 ismétlésben meg tudsz csinálni egy gyakorlatot és a 13-ba szakadnál bele. Szakadni érdemes, ha nem intenzív az edzésed, csak az idődet pocsékolod. Túl sok izom? Egyszerű, leállsz és lemegy :-)

2013. jan. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!