Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kérdsem a következő lenne,...

A kérdsem a következő lenne, tudtok e olyan edzésterveket modnani ami a fegyencedzést és a súlyzós edzést ötvözi?

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 19:21
1 2
 11/12 anonim válasza:
Én úgy szoktam, hogy húzódzkodom pl 10 et, pihenek, majd felülés pl 50-100, majd pihenés, fekve nyomás utána pihenés, és ez ismétlődik 5x mindegyik....ez szerintem keverék edzés nekem bejött....elég kimerítő, megdolgoztat mindenféle izomcsoportot, és növeli az erőlétet....
2013. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
Kiválóan lehet kombinálni a kétféle edzést, én is így nyomom. Mindkettőnek megvan az előnye is, hátránya is, remekül kiegészítik egymást, együtt sokkal komplexebb fejlesztést tesznek lehetővé. Korábban csak termben gyúrtam súlyzókkal. Balesetből kifolyólag hosszabb időt kórházban töltöttem, utána a súlyzós edzéshez való visszatéréshez alapozásként elkezdtem testsúlyos gyakorlatokkal edzeni. Nagyon jól bevált, elkezdett a téma érdekelni, és ráolvastam egy kicsit. Azóta mindkét edzést végzem, és azelőtt soha nem volt ilyen jó mellizmom, vállam, stb. A mobilitásom is sokat javult. A klasszikus testépítésnél minden alá van rendelve a minél nagyobb izmok elszigetelt fejlesztésének, más szempont nem lényeges. A testsúllyal végzett gyakorlatok megtanítanak a tested használatára, a súlyzóval gyúrás pedig pedig felkészít a külső tömeg (súly) kezelésére. A súlyzós gyúrásból ki lehet venni egy csomó felesleges gykorlatot, mert a testsúlyos gyakorlatok remek formát adnak az izmoknak, és az edzéseken elégséges az alapgyakorlatokkal foglalkozni, ez kedvez a regenerációnak is. Én szinte kizárólag a következő gyakorlatokat végzem súlyzóval: különféle felhúzások; súlyfelvétel & fejfölé lökés -vagy nyomás (olimpiai rúddal vagy kettlebellel); fekvenyomás; különféle guggolások; néha farmer séta; valamint ilyenkor szoktam súlyzóval nehezített húzódzkodást és tolózkodást is végezni. Ennyi, a tömeg és erő építéshez semmi más nem kell. Ja, és ezeket nem egyszerre végzem, hanem 2-3 részre osztva, alkalmanként 2-3 gyakorlat. A hét első felében testsúlyos gyakorlatok vannak amit otthon végzek, a második felében pedig súlyzózás a teremben. Soha nem edzek bukásig. És igen, így hetente 2 (néha 3 alkalommal is!) sor kerül egy izomcsoportra de teljesen jól működik így a dolog. Vad gyúrós koromban lehülyéztem volna, ha valaki azt mondja, hogy így eddzek, pedig valóban hasznos.
2013. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!