Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kérdsem a következő lenne,...

A kérdsem a következő lenne, tudtok e olyan edzésterveket modnani ami a fegyencedzést és a súlyzós edzést ötvözi?

Figyelt kérdés

2013. jan. 10. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy a súlyzós edzés elején vagy néha a végén elvégzek egy saját testsúlyos gyakorlatot, ami az éppen súlyzóssal edzett izomcsoportot edzi. Értsd: mellnél fekvőtámasz megy utána, lábnál előtte egylábas guggolás, hátnál húzódzkodás, és így tovább.

De ha a fegyenc a hangsúlyos edzés akkor:

Csinálnék egy A és egy B napot és lenne 2 A és két B edzésem. Tehát Hétfő: húzódzkodás, tolódzkodás két szék között, fekvőtámasz szélesen és szűken, fekvőtámasz kézállásban (és ha van még súlyzó, akkor oldalemelés+ mehet egy bicepszgyakorlat.)

Kedd: láb-has: guggolás (egylábas is mehet), kitörés, egylábas vádli állva, hasprés, lábemelés., alsó hátizmok

Csütörtök=hétfő, péntek=kedd

2013. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy ha pl fegyencedzésben épp fekvõt csinálom akkor súlyzós edzésként mell-t párosítom és így mindegyikhez kaocsolok valamit...
2013. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat , énis valami iylesmire gondotlam , csak ha mondjuk itthon megcsinálom a fekvőtámaszokat eléggé intenzíven akkor az nem fog belőlem sokat kivenni hogy mondjuk a teremben nem tudok majd maximálisan fekvenyomni azaz nemtudok maximalisan edzeni mellre ? mert akarom csinálni a fegyencedzést mert úgygondolom erősít , de viszont nőni is akarok és formálni a testem ahhoz pedig kondi kéne tudtommal . Mindenképpen a lehető legjobb megoldást akarom hogy a lehető legjobban megdolgozhassam magam :D
2013. jan. 10. 19:33
 4/12 A kérdező kommentje:
megdolgoztassam*
2013. jan. 10. 19:35
 5/12 anonim ***** válasza:

a fekvenyomás is erősít. :) Én ritkán végzek egykezest, főleg fekvenyomok, 100kg felett szériázok, de simán végzek egykezes fekvőt.

Kathi béla 300 felett nyom fekve. Szerinted gyenge??:)

2013. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó az igaz , hát köszönöm akkor kombózom a kettőt :)
2013. jan. 10. 19:37
 7/12 anonim ***** válasza:
kombózd, de ha a méret is fontos, akkor nem kell mindig saját testsúlyos, én sem mindig teszem a tervbe. Persze hátnál mindig van eleve húzódzkodás és mellnél is tolódzkodás, tehát azért csak megy saját testsúlyos is egy testépítőnél.
2013. jan. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
azért láttam már olyan gyúrós cimbimet aki megszenvedett a húzóckodással meg a fekvőtámasszal :D
2013. jan. 10. 19:46
 9/12 anonim ***** válasza:
A súlyzós fegyencedzés börtönőrrel köritve.
2013. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 zekk5 válasza:
Szerény véleményem szerint a súlyzós edzés inkább az izom tömegét növeli erőt is ad de az jelentéktelen. A fegyenc edzés viszont az izmokat a csontokkal összekötő inakat erősíti leginkább plusz az izom minőségbeli javulását segíti elő. Hogy tisztázzuk ezt. Egy konditermes kigyúrt srác (főleg ezek a mostani selyemterminátorok akik futkosnak az utcán) aki konditeremben szerzett +15 kg izomtömeget nem bírja magát sem kihúzni annyiszor sem kinyomni annyi fekvőtámaszt mint egy fegyenc edző társa aki az edzések folyamán max 3-5 kg izmot. nincs értelme kombinálni a kettőt. mivel távol állnak egymástól. Ha mégis kombinálnád akkor szerintem túl nagy megterhelés lenne.
2013. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!