Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon le lennék maradva, ha...

Nagyon le lennék maradva, ha most elkezdenék aikido-zni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, áprilisba 15 leszek. Tetszenek a harcművészetek, főleg az Aikido.

2012. dec. 16. 19:19
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Azért szólják le, mert szar.
2013. jan. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

30. válaszoló: ha lemennének egy átlag magyar aikido edzésre, sanszos hogy az összes gyakorlót levernék. MERT ILYEN ITTHON A HARCMŰVÉSZET SZÍNVONAL.


Ettől függetlenül: 31. válaszoló - erre ne vegyél mérget. Ott ahol komolyan oktatják az Aikido-t, az egy sok minden fölé emelkedő rendszer.

2013. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Én voltam a 30.

Lehet, de japánban is valahogy K1 gálákat rendeznek inkább, mintsem aikido harcosokat engednének öszze...

2013. jan. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Én voltam az előző és helyesbítek: a 31. válaszoló vltam:))
2013. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
88%

Mert aikido harcosok minden bizonnyal gálázni akarnak?


Te abból indulsz ki, hogy az ember legtermészetesebb állapota, és évek fejlődésének eredménye az, hogy másokkal verekedni akar.


Bár én nem vagyok aikido-s, röviden hagy írjam le az én véleményemet a felmerült kérdésről:

Ha valaki tökéletesíti magát, élessé válik mint egy kard, akkor nem biztos, hogy mások előtt be akarja mutatni az erejét. Mert titok, meglepetés, egy fegyvert nem fedünk fel. Másik: ha valaki jobb akar lenni, éveken át egyre jobb akar lenni, mondjuk az Aikido-ban, és tényleg elér egy magas szintet, akkor az már nem akar másokkal versenyezni. Ugyanis minek? A verseny szórakozás, a K1 bajnokokat kesztyű és szabályok nélkül, fegyverekkel vagy nélkülük ki lehet végezni másodpercek alatt, mivel a ringbunyó egy elhúzódó, nemes küzdelem - de a való világban az erőszakban küzdelem van, hanem túlélés vagy rossz esetben pusztulás (súlyos sérülés).


Ha Aikido versenyt akarnának rendezni, annak például köze nem lenne az Aidiko-hoz. Mert amint az egyik 'játékos' előnyös pozícióba kerül a másikkal szemben, amint megfogja ott ki kéne törnie a karját. Ha nem teszik, akkor az már nem Aikido.

Más egy bemutató, amikor óvatosan vezetnek el egy ütést és lassan dobják el a "támadót", ott mind a ketten tudják hogy mi is következhet, de éles küzdelemben nem biztos, hogy bele tudnának ugrani a feszítésbe, és akkor törés lenne. Ezt nem lehet kesztyűvel tompítani mint a ütéseket küzdősportokban.


De van olyan, akik tanult Aikido-t, és boksz edzésen mindenki utálja, mert úgy elvezeti az ütéseket hogy nem lehet rendesen megtámadni. És akkor nincsenek fogások, csak elvezetés amit kesztyűben is meg lehet csinálni. Csak az ilyen ember nem gyakori, aki ismer aikido technikákat, használni is tudja (neaggyisten Aikido-s kiképzőtiszttől tanult, akik valóban értenek az Aikido alkalmazásához, ilyen sincs sok itthon) ÉS sparringon használja is a tanultakat.

De attól hogy ilyenekkel nem találkozik minden nap az ember a KS/HM világában, én még nem írnám le őket. Persze, fiatal koromban én is hallottam hogy az aikido csak ennyi meg annyi, de hát ez azért volt mert senki sem ismerte, és mert b@romi sok gyenge edzés van. Ott tényleg 10 év kell hogy valamit tanuljon az ember.

Na de kravmagán meg 100 év is kevés lenne.. szóval én írtam pár pro érvet az Aikido-ra, nem mintha védelemre volna szüksége, csak reméltem hogy érdekesnek fogjátok tartani. P.E.A.C.E. !

2013. jan. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!