Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon le lennék maradva, ha...

Nagyon le lennék maradva, ha most elkezdenék aikido-zni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, áprilisba 15 leszek. Tetszenek a harcművészetek, főleg az Aikido.

2012. dec. 16. 19:19
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
0%

Képzeljetek el egy aikido vs thai box mecset:)))

Hát az rossz lenne. Vérfrdőbe torkollana, szegény aikidóst össze kéne utána kaparni a talajról.

Kivéve ha a misztikus táplálkozás harcművész vs thai harcos küzdene, mert akkor a thai harcos már csak hírhedt név halattán elmenekülne. Félne, hogy lyukat beszélnek a hasába... még mielőtt lecsaphatná a szájhőst:)

2012. dec. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
88%
Képzeljetek el egy meccset a 11es válaszadó és egy aikidos között :) jajj de szép is lenne, szegény 11 est úgy kéne összekaparni a talajról :)
2012. dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
88%
egyébként én lány vagyok, nem mintha ez változtatna a lényegen, de exem aikidózott a mostani párom 16 éve thai boxol. Bele látok valamennyire a kettőbe , de nem lehet egy lapon emlegetni a két sportot szerintem, az ok, hogy mi lenne ha összekerülne mondjuk az utcán ez a két ember... de én úgy gondolom, hogy a tapasztaltabb győzne, nem pedig az, aki ezt vagy azt űzi. Láttam már boxra járó gyereket leütve utcai verekedésben had ne firtassam ki kötött bele, és egyszerűen ügyesebb , tapasztaltabb volt a másik aki szerintem a telepen tanult meg verekedni...
2012. dec. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%

Egy igazi thaiboxos amúgy nem GYENGE.

De egy Aikido-s tudás szint abszolút magasabb rangú, komolyabb. Lehet álmodozni hogy néhány kamu aikidost leboxol egy küzdősportoló.. a valóságot nem közelítitek. Harcművészetekről elég nagy zavar van a beképzelt küzdősportolók többségének fejében, az első kartörésig.

Ja hogy a gyerekes szabályaik között elvileg nem is lehet kart törni, de akkor mégis milyen alapon osztogatják az aikidosokat, akiknek tudtommal a kisujjukban van hogyan szakítsák le a thaiboxolók egész karját?

Nem kéne a komoly harcosok jámbor természetében bízni, mert van néhány komoly aikido képzést kapott katona, akik puszta kézzel kutyakaját csinálhatna a túl nagy arcokból, csak úgy gyakorlás végett.

2012. dec. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
44%

Most akkor egy igazi thai boxos gyenge , vagy nem gyenge ?

De azért ne gondold már azt, hogy csak egy aikidós ér valamit ! Én nem nézem le őket , de úgy gondolom, hogy van olyan a küzdősportolók közt is, aki lever egy aikidóst !Nem csak aikidósok tudnak ilyen meg olyan trükköket fogásokat stb.

2012. dec. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
15: Egy thai-boxos is erős, ahogy minden harcművészetnek/kűzdősportnak van erőssége, de egy éles helyzetben nem az fog számítani hogy ki mit űz, hanem hogy milyen tapasztalattal rendelkezik/mennyire ügyes.
2012. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
pont ezt írtam előző hozzászólásomban, hogy a tapasztalat a lényeg. mellesleg ha jól tudom az aikidósok nem harcolnak "idegennel" csak maguk közt gyakorolnak, ott meg azért már kiismerik egymást . Legalábbis az én exemék soha nem jártak semmi rendezvényre vagy hasonló , ahol mondjuk más csoportból aikidóssal gyakoroltak volna, na már most egy ilyen ember mit tapasztal ? semmit! Püfölhetem én otthon a boxzsákot és megtanulhatok minden ütést, ha élesben meg nulla vagyok .
2012. dec. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Én voltam a 11-es válaszoló. Vertem már meg aikidost, nyugi:) Egyébként én nem tahi boxoltam soha. Bunyoztam pár évig. Az a baj az aikidoval, hogy edzésen nem tapasztalják meg azt, hogy valaki tiszta erőből rájuk megy. Ezért tartom bohóckodásnak. Előre tudják hova jön az ütés, előre tudják mit fognak rá csinálni. Egy rossz vicc.
2012. dec. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 dftgsgvghgev ***** válasza:
Mióta tanult a megvert sporttárs?
2012. dec. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Aikidosokat nem támadják teljes erővel? Fura, akkor az nem aikido-s, vagy még kezdő O.o


El lehet verni mindenkit, ez nyilvánvaló. Thai-ról azt írtam, hogy aki valóban ért hozzá az azért erős. Ez minden stílusra igaz. Bár a küzdősportolók komoly korlátokba ütköznek, begyakorolt szabályoknak hívják ezeket. Egy aikido-s ilyeneket nem ismer, ha egyszer elkap egy végtagot (mégpedig elkapják, ehhez értenek) akkor ott általában törés lesz a vége, ez a harcmodoruk alapja. Míg néhány ütést, rúgást ki lehet bírni, egy ízület kimozdítása eléggé sorsdöntő.

2012. dec. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!