Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagyon le lennék maradva, ha...

Nagyon le lennék maradva, ha most elkezdenék aikido-zni?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, áprilisba 15 leszek. Tetszenek a harcművészetek, főleg az Aikido.

2012. dec. 16. 19:19
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Nem, exem 27 évesen kezdte az Aikido-t, nem vagy lemaradva, miért lennél ?!
2012. dec. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
36%

Jól lehet ölni Aikidoval, ez nem kérdés. Ezen kívül egy magas szintű életfilozófiát is tanít.


De kérdés, hogy Aikidot tanulnál, vagy csak ilyen néven bohóckodást? A legtöbb ember (főleg Magyarországon) a bohóckodást ismerik, így nem sokra tartják ezt a harcművészetet. De hát nem ismerik, nem kell foglalkozni velük.


Nyugodtan kezdd el, de pl. Jujutsu vagy Wing Chun edzésből esélyesebb, hogy komoly edzést találsz, mint Aikido-ból.

2012. dec. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
0%

TáplálkozásHarcművész! te ki a jó fene vagy, hogy ennyi hülyeséget hordasz össze?????

Az aikido alkalmatlan éles helyzeten bármire is. Túl sokat okoskodsz, te valami fiatal ilyen Rambo hívő lehetsz, amíg nyakon nem csap valaki:)))


Kedves kérdező: jól írták előttem. az aikido nem alkalmas valódi küzdelemre. De testmozgásnak kiváló, ha tetszik, csináld csak és mivel komoly terhelést egy ilyen edzésen nem kapsz, tényleg mindegy mikor kezded el.

2012. dec. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
73%

Nagyok az arcok.

Én többek között azért tisztelem az Aikido-t (még ha egy ilyen kis semmi fórumon is beszélünk róla buta emberekkel) mert egy komoly aikido-s.. az egy dolog, hogy titeket a legrosszabb rémálmotokba juttathatna röhögve.. de még engem is megizzasztana, az Aikido lágy stílus, ezért óriási potenciál van benne.


Erről fingotok sincs, tudom, adott esetben mutathatnék egyet s mást, amire egy aikidos is képes lenne, akkor megtanulnátok tisztelni.


Csak az Aikido szellemisége alapból emelkedettebb annál, minthogy kis erőszakos senkiknek bizonygassanak bármit is vele, nekem meg tulajdonképpen nem dolgom mások harcművészetéért kiállni.. ezért annyit írok, hogy mivel lágy stílus, ezért tessék nagyon vigyázni vele, mert veszélyes.

2012. dec. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
"de még engem is megizzasztana..." Hát arcod az van.
2012. dec. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
És miért, kedves Válaszoló, tán ne legyen?
2012. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 gromo ***** válasza:
Akkor kezded el amikor akarod. Az Aikidoban az is szép, hogy nincs korhoz kötve. Az én legfiatalabb tanítványom 4 éves volt, a legidősebb 63. A 14 év tökéletes kor, rajta! Ne foglakozz azzal, hogy kinek mi a véleménye az Aikidoról, kezdd el, csináld, aztán majd meglátod, hogy TE hogyan vélekedsz róla, s ennek megfelelően lehet tovább gyakorolni, vagy váltani. Ahogy neked tetszik. "De gustibus, non est disputandum" .
2012. dec. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Azért arra kíváncsi lennék hogy aki elhordja az Aikidot minden szarnak meg semmire se jónak, az mit csinál? max egy szájkarate amit kinézek belőlük!

Kérdező: Nagyon sok ismerősöm van aki ugyanolyan korú mint te és Aikidozik, és bejön nekik, szerintem próbáld ki!

2012. dec. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, lehet elkezdem, de az a baj, hogy túl későn érnék haza (11) a busz miatt.. Pedig jó lenne.
2012. dec. 17. 16:38
 10/35 anonim ***** válasza:

Nehézségek mindenben adódnak.

Képzeld el, minden nap mész reggel 8-ra suliba. Az meg túl korán van, nem? :)

2012. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!