Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Aikido, vagy a...

Melyik a jobb? Aikido, vagy a kempo?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb szerintetek? Miben különbözik a kettő?


Nem tanultam eddig még sosem harcművészetet, 17 éves vagyok, 80kg, 182 cm


2012. nov. 24. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Mármint mire?


Mind az Aikido, mind a Zen Bu Kan Kempo (gondolom erre gondolsz, mert hagyományos indiai kempo-t nem tanítanak itthon) alapja a Japán Ju Jitsu ennek megfelelően főleg ízületi feszítésekre, dobásokra, fojtásokra földharcra megy rá. De a zbk kempo és a jujitsu egyaránt tartalmaz ütéseket, rúgásokat is. Bár a kempo kicsit karatésabb stílusban.

A ZBK Kempo egy magyar alapítású küzdősport. Elég kemény, bár önvédelmi szempontból nekem visszatetsző, hogy nagyon a küzdősport irányába megy. Mellette szól azonban, hogy a hazai MMA nagyjai általában kempo-val kezdték. A kempo-t szokták "malacpankráció"-nak gúnyolni, bár fogalmam sincs, hogy miért.


Az Aikido egy modern japán harcművészet, a Ju Jitsu-ból (annak főleg a Daito Ryu nevű iskolájából) lett kifejlesztve. Nagyon deffenzív stílus, tehát sohasem támad, mindig csak védekezik. Technikai főleg ízületi feszítések, fojtások, kyusho pontok támadása, és néhol dobások. Ütést-rúgást, földharcot (a zbk kempo-val ellentétben) nem tartalmaz. Önvédelemre elég jó, csak két buktatója van: Egyrészt elég sokáig kell tanulni, hogy használni lehessen (bár semmi sem kamatoztatja magát 2-3 hónap után). Másrészt pedig Magyarországon elég ritkák azok a mesterek, akik valódi Aikido-t tanítanak, nem valami gagyi sz*rt. Egyébként ez utóbbi vet rossz fényt az Aikido-ra.


Hogy melyik a jobb? Természetesen az, amelyik jobban illik a Te testfelépítésedhez, mentalitásodhoz, és amit Te jobban tudsz használni. Egyébként nincs olyan, hogy jobb vagy rosszabb. A lényeges különbség a két stílus között, hogy a Kempo agresszív és ma már inkább küzdősport, míg az Aikido kicsit nyugodtabb, nincsnek benne versenyek, de jó edzőnél tanulva maximálisan az önvédelemre megy rá. Na, meg az Aikido lévén betekintést nyerhetsz a japán kultúrába, ez egy magyar alapítású hibrid küzdősportról (zbk kempo) nem mondható el.


Ttermészetesen én nem mondhatom meg neked, hogy a kettő közül melyiket válaszd. Nem is teszem, mert úgyis azt mondanám, hogy menj inkább Ju Jitsu-ra...

2012. nov. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak annyival egészíteném ki a leírást, hogy az aikidoban is vannak ütések és rúgások (elvégre a technikák végrehajtásához normális támadásra is szükség van..)... sőt, ezt egy rendes dojoban tanítják is. :) amúgy korrekt leírás :)
2012. nov. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!