Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Saját testsúlyos edzéssel,...

Saját testsúlyos edzéssel, hogyan tudnék izmosodni?

Figyelt kérdés
Oké, persze, értem, nem lesznek akkora izmaim mint ha kondiznék, de nekem nem is kell akkora. Szóval tudnátok írni, hogy milyen diétát ajánlotok,végezzek-e aerob mozgást, illetve jó lenne ha adnátok egy edzéstervet, vagy legalább linkelnétek valahonnan. Azért is edzek amúgy saját testsúllya, mert edzésre járok(kickbox) , és így már nincs pénzem a kondira is, itthon meg csak egy 5 kg-os kézi súlyzóm van. Amúgy 14 éves vagyok, 185cm 67 kg, ha ez számít valamit.
2012. dec. 16. 10:43
 1/9 A kérdező kommentje:
UI.: Megvan a Fegyencedzés c. könyv :D
2012. dec. 16. 10:45
 2/9 anonim ***** válasza:

És nem vetted észre, hogy izmosodsz tőle? :)

Igen saját testsúlyos edzéstől is izmosodsz és azt is jól látod, hogy nagy izmok nem lesznek tőle.

Az étrend is fontos, ha izmosodni szeretnél, akkor tömegnövelő étrend kell és ilyenkor nem kell túlzásba vinni az aerob edzést, főleg, ha kickboxra is jársz.

Ha pedig szálkásítani szeretnél, ami zsírból történő fogyást jelent, akkor szálkásító diéta kell.

Csak azt tudnod kell, hogy egyszerre nem tudsz naturálban zsírt leadni és izmosodni, el kell dönteni, hogy mit szeretnél előbb.

2012. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem az ,hogy nem vettem észre, hogy izmosodnék, hanem eddig egyszerűen nem csináltam. Most szeretném elkezdeni :)És nem, nem szálkásítani szeretnék,kockáim úgyis látszanak már :D Az a bajom, hogy nagyon vékony vagyok, ezen szeretnék változtatni.
2012. dec. 16. 11:10
 4/9 A kérdező kommentje:
Valami féle edzéstervet írnál? :P Pl.: Hétfő: fekvőtámasz , lábemelés Kedd: blablabla. Az is jólenne ha azt is leírnád , hogy ismétlésszám, és sorozatszám egyes gyakorlatokhoz, de tudom , hogy ez sok idő lenne, szóval ezt rádbízom :DD Előre is köszi
2012. dec. 16. 11:12
 5/9 kovpet ***** válasza:

Minek van meg a könyv ha nem olvasod?

Az a könyv tulajdonképpen egy edzésterv.

2012. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy azért nem szálkásítani akarsz, csak muszáj volt leírnom, hogy mihez mi kell, hogy tiszta legyen számodra és az is, hogy egyszerre nem megy minden..

A fegyencedzés című könyvben jó edzéstervek is vannak, de én így csinálnám:


Csinálnék egy A és egy B napot és lenne 2 A és két B edzésem. Tehát Hétfő: húzódzkodás, tolódzkodás két szék között, fekvőtámasz szélesen és szűken, fekvőtámasz kézállásban (és ha van még súlyzó, akkor oldalemelés+ mehet egy bicepszgyakorlat.)

Kedd: láb-has: guggolás (egylábas is mehet), kitörés, egylábas vádli állva, hasprés, lábemelés.

Csütörtök=hétfő, péntek=kedd

De persze sokféleképpen el lehet osztani.


Ismétlésszámot nem írok, mert mindenki más mennyiséget bír.


És a legfontosabb a tömegnövelő étrend:

napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. dec. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2012. dec. 16. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit:)
2012. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Te szerencsétlen belevan irva abba a kiba..ott konyvbe.
2013. jan. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!