Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jól csinálom a test edzésem?

Jól csinálom a test edzésem?

Figyelt kérdés
Október 4-én elhatároztam, hogy ezen a télen neki állok és a nyári strandszezonra kidolgozom a felső testem. Nem szeretnék izomagyú, kidobó figura lenni, inkább a sportosan, szálkásan kidolgozott test irányába indulnék el. Heti 6 napon edzek azóta. 2x8kg súlyokkal, napi 25-30 percet. 4x20 bicepsz 8kg-val, 120 felülés hasra, 2x40 mellizom 16 kg-val fekve, súlyok hátraeresztésével. Szépen izmosodok, de kíváncsi lennék helyes-e amit és ahogy csinálok. Lehetne ennél hatékonyabban? Elég a vasárnapi pihenőnap?

2012. dec. 13. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az egész nem jó így. Egy szezon alatt pedig nem is kell félned, hogy túl izmos leszel, pláne ilyen babasúlyokkal.

Akkora súlyokkal kell edzeni, hogy éppen szabályosan el tudj végezni 8-12 ismétlést minden sorozatban. Amiből már 20-40-et tudsz, azzal csak az izom állóképességét fokozod.

Heti 6 nap edzés sem jó, regenerálódni is kell, mert akkor fejlődsz. És a legfontosabb a kaja.

Na szóval:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igazából az általad belinkelt hasznos dolgok inkább a konditermi edzéshez valók, ahogy olvasgatom. Én itthon edzek és szeretnék is ennél maradni. Power Proteint egyébként kb. 1 hónapja fogyasztok. Egy adagot reggel, egyet a délután edzés után. Szóval szerinted kicsit túledzem magam és a hatékonyság sem megfelelő?
2012. dec. 13. 16:23
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is itthon edzem súlyzókkal, de mindenre kell edzeni, nem csak mell-bic és has van.:)

Ez is otthoni kezdő edzésterv: [link]


A power protein sem valami jó választás, szójás cucc!


Összefoglalva:

1.Legyen étrend

2. Elég heti 3-4 edzés is

3. mindenre kell edzeni

4. nagyobb súlyok kellenek majd az izomnöveléshez :)

2012. dec. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Neked. Külön öröm, hogy ma akkor pihenhetek. :-)
2012. dec. 13. 16:33
 5/13 anonim ***** válasza:
Szívesen, a pihenés nem árt néha.:)
2012. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Power Protein minden nap, vagy elég edzés napokon?
2012. dec. 13. 18:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Edzés után mindenképpen. Pihenő napon nem muszáj, de legyen meg akkor szilárd kajából a testtömegkg*2g fehérje, azaz, ha vagy pl 70kiló, akkor neked kell naponta 140g fehérje. Ezt beviheted húsokkal, tojással, túróval, de ha ki kell egészíteni, akkor mehet pihenő napon is protein tápkieg.
2012. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"kidolgozom a felső testem."

Csak a ratyik nem edzenek lábra, tessék azt is megedzeni.

2012. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" inkább a konditermi edzéshez valók,"

Az izmokban meg van konditeremdetektor, és ha nem konditeremben használod fel ezeket az elveket, akkor megsértődik, és nem fog fejlődni. :D

2012. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy nincsenek azok az eszközeim, amik a konditeremben rendelkezésre állnak és amikről az adott oldalon is írnak.
2012. dec. 14. 08:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!