Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Átlagban a boksz a hatékonyabb...

Átlagban a boksz a hatékonyabb vagy a wing chun?

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 10:07
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
ha két év alatt ennyit nem tudsz megtanulni akkor nem is csodálom hogy szapulod, barátom!
2012. dec. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azért nem tudtam megtanulni, mert nem tanítják:D Az az állás nem jó,mert nem lehet benne stabilan állni és mozogni, ha próbálsz csinálni egy rendes pak saut el fogsz borulni oldalra, de olyat úgysem csináltok, mert erő sincsen semmiben, ezért nem derül ki. Ha a másik egyszer rendesen megtartaná a kezét rájönnél, hogy meg se tudod ütni. Az ütésbe nem tesztek testet, csípőt, tehát szintén nem jó. Nincs rendes felszerelés(zsák, pontkesztyű, ugrálókötél, egyéb finomságok). Akkor az alap kéztartás sem jó, mert nem véditek a fejet, és ha oda is érnél egy gyors ütésre, akkor sem tudnál semmit kezdeni vele, mert soha sem védtél erős ütést, úgyhogy szépen bemenne. A kiemelt fej sem túl előnyös, jobb összehúzni magadat. Kb mindenre olyan érzésed van, hogy majd 10-20 év múlva, ha csomót gyakorolsz akkor talán jó lesz(ezt sok mindenkitől hallottam, nem csak én éreztem így), pedig a rendes vingcsun tényleg egyszerű. És megfordultam pesten jópár elég magas fokozatú mesternél, úgyhogy ha ők így oktatják máshol sem lehet sokkal jobb. De ez csak a jéghegy csúcsa, rengeteg minden van még.
2012. dec. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Attól függ, hogy hol tanulsz. Általánosságban elmondható, hogy a boksz edzések intenzívek és komolyan fejlesztik az állóképességed, reflexeid és mindent mást, amire szükséged van a harcban. Sok múlik még a felszereltségen is. Ugyanezt egy WT bemutatón is elmondják neked, de tapasztalataim szerint kevésbé tartják be. Én a Leung Ting féle Wing Tsunt űzöm már lassan két éve, de kiegészítem mással is, mert szvsz egyfajta alap tematikának megfelelő, de nagyon sokáig és alázatosan kell tanulni, hogy hatékony légy. Amit erről mondanék neked, hogy nem egy szentírás a dolog, neked kell érezned mi az, ami hozzád passzol. Alaposan nézz körül, járj le edzéseket megnézni és hasonlók, hogy tudj informálódni, mert rengeteg a paraszt vakítás manapság. A WT is kezd egyre drágább lenni, és ahhoz képest nálunk sem a felszerelés, sem az edzés nem olyan... Szóval figyelj oda, ne higgy el mindent.
2012. dec. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Leung Ting a kókler....
2014. febr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!