Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing Tsun kugfu fokozatrendszere?

Wing Tsun kugfu fokozatrendszere?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Szeminárium kerül xy forintba

A vizsga kerül yx forintba

Megkapom a diplomát.

A kis virágért ami a fokozatomat jelzi, azért kell külön fizetni ?



2012. dec. 9. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Eddigi tapasztalataim szerint a WingTsun irányzat 90-95% pénzlehúzásról szól, és ~5-10% harcművészetről.

Arra tippelnék hogy kell, igen.

2012. dec. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem elég jó a Wing Tsun igaz, hogy drága, de ha jó mesternél jól tanulsz igenis van értelme, ha semmirevaló lenne az egész akkor nem ezt tanulná a honvédség se..
2012. dec. 10. 12:56
 3/13 anonim ***** válasza:

A honvédségben kravmagát is tanulnak, a rendőrök meg tájboxolnak.. nem számít különösebben hogy mi hatékony valóban.


A dolog lényege meg pont itt van: a honvédségben oktatják. Aha, szóval a honvédségben van jó WingTsunos kiképzőtiszt.

Ez egy ember. Van még jó WingTsunos, Máday személyében. Ez már kettő. Na és Te, megfelelően képzett embernél tanulsz? Csak mert ez alapvetően befolyásolja hogy megismered-e hatékonyan a Wing Chun kungfu technikáit, vagy egy butított verziót gyakorolsz-e kitartóan. Bízzunk benne hogy jó helyen vagy, és ezzel szerencséd van, de többnyire nem ez a jellemző. Máshogy tanítják a WingTsunt és a WingChunt, és sajnos az utóbbi nagy divat lett Magyarországon a tapasztalatok szerint a minőség rovására.


Amíg a WingChunt ökölvívás szabályrendszerben is el szokás ismerni, annyira hatékonyan bánnak a kézzel, ez nem jellemző a másikra.

2012. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy rossz mesternél lehet nem ér sokat, de nekem meggyőződésem róla, hogy jó mesterem van :)
2012. dec. 10. 14:21
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor elnézést az OFFolásért! :)
2012. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 qwertzoo ***** válasza:

Sajnos nagy lehúzás...

Szeminárium: 12000

Vizsga: 7500

A diploma róla: 7500

Fokozatjelzés: 1500


És vizsgázz 2 fokozatot is egy szemináriumon... ez összesen 43000Ft

És vegyél nadrágot, vegyél pólót, persze horror áron.


Amúgy az oktatók és az oktatás is színvonalas WT-n, csak az edző partnerek vannak színvonal alatt és emiatt az edzés színvonala is csökken. Sparring nuku, emiatt a legtöbben fel se tudnak mérni egy ütőtávot. A jobbak rögtön elhúznak, amint meglátják ezt a lehúzást.


Persze nagyképűség az van dögivel. Minden más közelharci rendszert lenéznek, leszólják. Még a Wing Chun-t is, mert az egész kb. 3 mozdulatban eltér :)


Jaa... és nem azért vannak Wing Tsun szemináriumok a honvédségnél, mert annyira jó lenne, hanem sokkal inkább azért, mert a Honvédelmi Minisztérium államtitkára (Dr. Simicskó István) is WT mester.

Ha ő nem lenne, akkor a magyar bakák sose láttak volna WT-t, és nem is oda való szerintem.

2012. dec. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Azok szép árak. Két dolog állhat a háttérben az első Mádayék meg se próbálták az árakat az anyaszervezettel a magyar viszonylatokhoz igazítani/ nem sikerült elérni ez a magyar szervezet teljes töketlenségét és el nem ismertségét feltételezi, a másik lehetőség talán a mégroszabb sikeresen megegyeztek egy hazai viszonylatokhoz igazodó díjszabási rendszerben, azonban a hazai szervezet a különbözetet inkább zsebre rakja.


Mondjuk egyik lehetőség sem vetít túl jó fényt a vezetőkre.

2012. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 htfshgfjhfuvhftzdhjf válasza:
Az tény, hogy avnnak szar helyek a wing tsunban, de máshol is.A leungting az tényleg nagy lehúzás.Én is ott kezdtem, de ki is lépet az egész csapat(dunakeszin).Máday tudása tényleg nagy, de sajnos el van szállva magától.Én már több mint 1 éve járok edzeni és megvagyok elégedve az edzővel.Az ötelem sokkal jobb mint a leungting.Jó helyeken igenis megéri wing tsunozni.
2012. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Már elnézést, de úgy tudom, hogy a honvédségnél jelenleg Zöllei Zoltán nyá. alezredes a hivatalos közelharc kiképző. Neki pedig tudomásom szerint sok köze nincs a Wing Tsun-hoz, de még csak magához a kung fu-hoz sem...
2012. dec. 21. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szombathelyen (vagy Sopronban?) a desszantosok meg Aikido-znak, lehet többféle rendszer is különböző egységeknek. Áh, de én nem értek ehhez.


Zöllei viszont nagyon tud, ha tényleg az ő kezén menne át minden katona, az jó dolog!

2012. dec. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!