Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A bokszgép mennyire megbízható?

A bokszgép mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

ütöttünk bokszgépen egy ismerősömmel

ő kis vézna és kosárlabdázik

nekem viszonylag nagy karom van és versenyszerűen bokszolok

először ütött 560-at, én 550-et aztán ütöttem egy 710-et, utána egy még nagyobbat ami 480 lett(??), aztán ő ütött 632-őt

hogy van ez?



#gép #boksz #ütés #bokszgép
2012. dec. 2. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudjuk pontosan mit mér az a gép.

Mekkora nyomás lesz (minél nagyobb erő rövid idő alatt, kis felületen) vagy minél nagyobb lendület, ahhoz bele kell tolni..


És biztos hogy a mért eredménynek sincs köze a valódi ütések hatásához.. Csak egy példáért, az ismerősöd nagyobb ütésébe beleállnál, és azok kívül hogy éreznéd hogy fáj nem történne semmi. De biztos, hogy fordítva, neked egy kisebb ütésed is romboló hatású.. mert megvan a technikád hozzá.


Én belső stílusú harcművészeteket gyakorlok, nem tudom mekkorát ütnék egy ilyen gépen. De igazából annyira értem már a dolgom, hogy ne is érdekeljen :)

Ne kételkedj az öklödben! Egy gép meg csak egy gép..

2012. dec. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszod, igazán motiváló hatású volt :)

ment a plusz

2012. dec. 2. 09:19
 3/6 A kérdező kommentje:
480 és 710 között nagyon nagy különbség van, (a számok alapján) nem hiszem, hogy ekkora szórás lenne az ütéseim erejében
2012. dec. 2. 09:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Franc tudja mit mér az a cucc.
2012. dec. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha arra a lehajtható bokszgépre gondolsz, akkor az nem az egy pontra összpontosuló ütést méri, hanem azt, hogy milyen erővel csapódik fel a kar, így a lendületből elindított ütés lesz az erősebb.

Az már más kérdés, hogy a való életben, egy képzett verekedő nem üt lendületből.

Mi is szoktuk néha a kocsmában ütögetni az ilyen gépet, és mindig meglepődtem, hogy a pontos, tanult technikával bevitt ütésem sokkal kisebb értékű lett, mint a haverom (aki soha nem tanult küzdősportot) lendületből, már, már nekifutásból bevitt "parasztlengője".


Ajánlom figyelmedbe a NetGeo "fight science" című műsorát, ahol tudósok, és harcművészek segítségével többek között a különböző harcművészetek tipikus ütéseinek az erejét mérték össze. A bokszolók egyenes ütése vitte magasan a pálmát. :)


Ezen kívül a rúgásokat, és fegyvereket is összemérték, valamint egyensúlyérzéket, stb... Mindegyikben más harcművészet nyert.


[link]

2012. dec. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm neked, is, ment a zöld kéz
2012. dec. 2. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!