Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testkompozíció változtatás?

Testkompozíció változtatás?

Figyelt kérdés
Nyáron diétázni kezdtem futással karöltve, így 170 cm-hez 65 kg-os lányból 56 kg lettem. Most már ez így nekem oké, bár a combom-fenekem problémás, onnan még lefaragnék egy kicsit. Egy hónapja végzek súlyzós edzéseket, formásabb szeretnék lenni, feszesebb. A kajálással van egy kis gondom, elfáradtam úgymond kicsit a több hónapos szigorú diétától, ez volt az első sikeres próbálkozásom (egyben életmódváltás). Olvastam olyanról, hogy ilyenkor már lehet kicsit lazítani a gyeplőn, de ugyanúgy tisztán kell enni, és akkor kezdők tudnak egyszerre kis izomzatot felszedni, és lassan lemegy a maradék zsír. Mivel hétköznapi ember vagyok, nem terveztem a tömegelés aztán lediétázás ciklusokat. Csupán az a kevés kicsi zsír leadása a célom, és jobb forma (meg persze közben a mozgást is megszerettem). Tanácsokat várok, hogyan lehet ezt jól kivitelezni gyakorlatban, lehetséges-e egyáltalán, mert erről is hallok ellenvéleményeket. Mennyire lehet lazulás az a lazulás. (Nem eszek továbbra sem kilószámra csokikat, sütiket, de azért na, néha megkívánok szörnyűségeket.)
2012. dec. 4. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem sok embernek sikerül egyszerre ezt összehozni, főleg naturálban, ezért is van előtte tömegelés majd szálkásítás. De állj be egy közepes ch-ra, kb nálad 2-3g*testtömegkg és kb 2g*testtömegkg fehérjére ezekből a kajákból:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]

2012. dec. 4. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Dogmatix91 ***** válasza:
Inkább azért szoktak tömegelni és szálkásítani mert adott időintervallumon belül eredményesebb, viszont sokkal jobban leterheli a szervezetet. Fenékre nem igazán jó a futás, mert a farizmok kevésbé vesznek részt a mozgásban. Kitörés, guggolás és biciklizés ami jó fenék formáló. Én azt ajánlom, hogyha bírod akkor hetente csak 1 napon csalj a kajával. A sportoló is ember, természetes, hogy néha megkíván ezt azt. Az se óriási probléma ha egyszer-egyszer megeszel egy hamburgert a mekiben. Még a versenyzők is szoktak csalni. Csalj Te is nyugodtan ésszerű keretek között! Azért azon az 1 napon ne csak cukrot, csokit, hamburgert és palacsintát egyél pár liter kólával kísérve :D Mértékkel kell mindent csinálni :)
2012. dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 NagyonGonosz ***** válasza:
Szálkásító diétában ne csaljon ha eredményt is akar.
2012. dec. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dogmatix91 ***** válasza:
nem versenyre készül! "Most már ez így nekem oké". Tehát nem akar még 10 kilót ledobni. Nyugodtan megehet 1 héten egyszer egy szelet süteményt vagy 1-2 palacsintát. Egy normális étrendet kell tartani, de még azok is csalnak néha akiknek ez a munkájuk...
2012. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ritkán csalok diétában pedig nem vagyok versenyző, persze én tudom, hülye vagyok.:)

Azzal viszont marhára vitatkoznék Dogmatix, hogy lehet egyszerre zsírt leadni és izmot építeni NATURÁLBAN! Nekem ez 27 év edzéssel sem sikerült, pedig én már mindent kipróbáltam, grammra kiszámolt kaja, tápkiegek stb. De erről sok cikk is van. Szálkásításkor örülsz, ha nem vesztesz izmot, de én még 3gxttkg fehérje felett is vesztettem most is és ezt neked is képekkel tudom bizonyítani. Tömegeléskor meg nem adsz le zsírt, mivel kalória pluszban vagy. Csak kezdőknél működik egy rövid ideig!

2012. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
jó csalás: szénhidrát csökkentett pizza, rajta sok hús, hal, bab, tojás, a fehérje miatt.
2022. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!