Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sikerülhet így a francia spárga?

Sikerülhet így a francia spárga?

Figyelt kérdés

Nem vagyok sportoló, nem jártam idáig soha edzeni. Vékony, magas lány vagyok, törékeny alkat.20 éves leszek és szeretnék megtanulni spárgázni. Gyakran panaszkodom ízületi fájdalmakra és ennek szeretnék véget vetni, kis edzésekkel és mindenképp szeretnék spárgázni is. Mikor kislány voltam, mindenki csodálkozott ,hogy milyen hajlékony vagyok, de eltékozoltam a "tehetségem" és nem sportoltam semmit...


Rengeteg nyújtással, türelemmel és edzéssel mennyi időbe telne spárgáznom? Milyen tippeket , tanácsokat tudnátok adni? Nagyon nagy hátrány, hogy nem edzettem soha? A tesi órákat kivéve... Ettől még a kondíció rendbe hozható?



2012. dec. 2. 01:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, igen és igen. Sosem késő elkezdeni edzeni! 20 évesen vagy a legjobb formában, ne viccelj :) A hajlékonysághoz talán kicsit több nyújtás, és gyakorlás kell, mint kisebb korban, de állóképességed, és erőd gyorsabban fejlődik. Szóval ne félj belevágni valamilyen sportba.
2012. dec. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rendbe hozható, és a spárga is tanulható.


De ha már most ízületi fájdalmaid vannak, akkor nem 'valami' edzegetést, meg nyújtást ajánlok, hanem tudatos gyógytornát. Olyat amit évszázadok, évezredek óta használnak azok az emberek akiket komolyan érdekel az egészségük.

Budapesten működik a WudangShan Kínai Gyógyászati Egyesület ahol QiGong-ot, különböző gerinc, medence tornákat, nyújtást lehet tanulni, mindegyiknek gyógyító és erősítő értéke van. Harcművészetek, női önvédelem, bár nem ezekről kérdeztél de az egyesület szervezésében ki lehet próbálni ezeket is.


De bármerre laksz Jóga vagy Callanetics, Pilates edzés kell lehet a közeledben, ezeket is el lehet kezdeni rendszeresen gyakorolni, nagyon jó hatásuk van a testre. Kímélik az ízületeket, erősítik a mély izomzatot, visszaadják az elhanyagolt test mozgékonyságát, fiatalságát.

2012. dec. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, nagyon örülök neki. Debrecenben lakom, úgyhogy sajnos Pestre nem tudok járni, de biztos találok olyan helyet, ahol lehet jógázni tanulni. Nagyon köszönöm mégegyszer!
2012. dec. 2. 13:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!