Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit tegyek a hatékony tömegnöv...

Mit tegyek a hatékony tömegnövelés érdekébe?

Figyelt kérdés
Hello 15 éves fiú vagyok 175 magas kb 50-55 kg mit egyek hogy hatékonyabb legyen a fejlődés ? tömeget szeretnék növelni olyan válaszokat várok amit fel is használhatok pl suliba mit ehetek minden nap ami nagyon jó nem szeretnék tömegnövelőt semmit szedni .
2012. nov. 19. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Rizst zabâlj hussal meg olajos magvakkal
2012. nov. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Legyen tömegnövelő étrended: 

napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]


Suliba vigyél teljes kiőrlésű kenyérből és sült csirkemellből szendvicset.

 

2012. nov. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem kösd fel magad, mert már vagy 10x kérdeztél ebben a témában. ha még mindig nem sikerült hasznosítani a válaszokat, akkor neked fejben van gond.
2012. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó:Azért teszi fel újra meg újra,mert nem magyarázzátok el neki elég egyszerűen,hogy fel is fogja, a "tömegnövelő étrendet meg ezt a "324234*testtömegkg " felhúzhatod a f-rkadra,mert nem teheti meg mindenki,hogy 5kiló húst zúzzon be egy nap, nem a k-rva drága csirkemelles-rizses-zöldséges szärokra gondol,hanem olcsó cuccokra amitől hízhat...
2012. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ja, csak éppen nem mindegy hogy zsírban hízol vagy netán jön izom is. Ehhez pedig kell a jó kaja. És ez a hatékony. Ez volt kiírva a kérdésben is. Kakaós csigával nem lesz izom nagyon okos! Ráadásul a sz@r kaja is drága.

De ha te ezt jobban tudod, akkor miért nem válaszolod meg, biztos azt jobban megértené, mert én ugye hülye vagyok és csak rossz dolgokat javaslok. :)

2012. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Montez,rohadt idegesítő vagy,lehet,hogy 120 éves testépítői tapasztalat áll mögötted és 205 magazin étrend összeállítója vagy,de attól még egy cefet nagy sznob és itt a baj.Már bocs,de csak azt vagy képes szajkózni,hogy rendeljenek netről ezt-meg-azt,de valaki épp,hogy képes kifizetni a net havidíját,most felhozok egy nagyon egyszerű példát,tegyük fel,hogy egy vegyesboltban lehet kapni kirántható vagy sima szójalapokat (most konkrétan nem emlékszem hány db van egy csomagban) amikben iszonyat sok fehérje van és csak párszáz forint az ára.Valaki csak azt képes megfizetni,nem a cementes zsák méretű méregdrága fehérjéket,meg még az egyéb "halálosan fontos" cucckombókat...
2012. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj drága tápkiegeket venni, ezt nem is írtam. De rendes hús az viszont kell, lehet olcsóbb csirkecombot is venni. Az ilyen előre készített rántani való sz@rokat felejtsd el, főleg ha szójás. + tele adalékanyagokkal, liszttel sűrítve, szóval az nem megfelelő.
2012. nov. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 : senki se mondta hogy mindenki lehet kigyúrt.
2012. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves 18:50-es válaszoló. Ebben semmi sznobság nincs és nem értem mire jó ez a személyeskedés. Nem kötelező a netről rendelni bármit is, de ha valaki képtelen egy normális étrendet összeállítani, akkor legalább a tápkiegekkel legyen rendben. Bár ez sem megoldás semmire. A szójában lévő fehérje BV értéke lófasz, ezt remélem Te is tudod. Vehet teszkós sonkát is, 100g-os csomagolásban van, elvileg 16g fehérje van benne, de azért lehetne tenni egy próbát, hogy azonos mennyiségű csirkemell-fehérje (vagy akár tojás), vagy ezek a feldolgozott vackok hasznosulnak jobban?!?! Alapvetően a testépítő kaja nem drága. Én amég "szemetet" ettem havi 70-80 elment a felvágottakra, sajtokra, péksütikre, stb, most meg 35-ből megvan a kajám. Itt azt felejti el mindenki, hogy a csirkemell ebben az étrendben nem PLUSZ, hanem a gerince az egésznek. Csak az a drága, a szénhidrát (zab, rizs) már sz@rért-hugyért kapható.
2012. nov. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!