Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnék fogyni és izmosodni?...

Tudnék fogyni és izmosodni? (kérdés lent)

Figyelt kérdés
176 cm 65kg vagyok nagy a hasam szeretnék fogyni és mostmár az is jó lenen ha izmosodnák is, valamilyen terv vagy ötletek ? hogyan kezdjem el miképpen érhetek eredményes munkát
2012. okt. 28. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz). El kell dönteni, hogy mit szeretnél előbb.


Ha zsírt leadni, akkor kell szálkásító diéta és a súlyzós edzés mellé menjen heti min. 3-4 aerob edzés, pl kocogás, bicaj, stb.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2012. okt. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mennyi idő körülbelől az hogy látszódjon a munka eredménye is ?
2012. okt. 28. 20:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Genetikafüggő is, de heti 0,5-1kg fogyás várható, ha jól be van lőve az étrend és ez a normális ütem.
2012. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A ciklikus ketogén diéta a legjobb elvileg ha egyszerre akarod a 2-t
2012. okt. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
az mit jelent pontosan ? köszönöm
2012. okt. 28. 20:16
 6/11 anonim ***** válasza:
39%
Hétközben a legzsirosabb husok és tojás meg fehérjepor edzés után , néha sajtok de inkabb mellözni a napinagyonmaximum szénhidrát 30 gram rostot nem bele szàmolva 35/65 % fehérje zsirarányban. Hétvégén tészta ,tömegnövelö , rizs minden ami ch a fehérje meg zsir az egész napi kajád 30%-a legyen összesen, tudom jön majd montez hogy naturalba nem lehet a kettöt és pont. De a testépités nem exakt tudomány ki kell probálni a dolgokat attol mert neki nem működött másnak még bejöhet...
2012. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És nálad működik naturálban? Mutatsz egy képet? Az emberi szervezet nem tud ilyen hamar átállni, hogy pár nap zsírleadás, majd tömegelés. Szerinted miért alkalmaznak szálkásításhoz rendes szálkásító diétát? Vagy tömegelsz vagy szálkásitasz. Pont.
2012. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Te is emlékezz vissza montez, az első 2-3 hónapban egyszerre csináltad a 2-t pedig gondolom étrend se volt meg. Csak simán nőtt az izmod mert edzettél rá, és zsirt vesztettél mert mozogtál amit én leirtam ott is az történik hogy zsirt vesztesz mert nem viszalbe szénhidrátot viszont több kalóriát viszel be igy az izmok tudnak nőni, hétvégén pedig a ch-ra kiéhezett szervezetedbe viszel egy csomó ch-t amik igy mind az izmaidba vándorolnak és feltöltötted magad glikogénnel a hétre.tudom hogy te már mindent kipróbáltàl és tényleg jó formát hoztàl össze 27 év alatt de attól még ne mondd mindenre azt hogy lehetetlen. Akármikor megkérdezik itt egy az interneten magát naturálnak hirdető személy -t akinek elég jó formája van hogy az-e te jössz hogy biztos nem mutass képet hogy te elérted , ők pont ezt csinálják. Képet mutatnak hogy elérték, akkor ha valaki beküldene képet öt nem koxosoznád le ugyanúgy?
2012. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

sosem koxosoztam le képet mutatókat. Ezt honnan veszed?? sőt, ha valaki izmos, azt mindig elismerem. Ne álíts be engem úgy, mintha nem ismernék el másokat.

Ha te is teszel képet és izmosabb vagy nálam, akkor téged is elismerlek, nyugodt lehetsz som embernek írtam, hogy jó a forma.

Másik: csak a kezdőknél lehetséges pár hétig a kettő együtt: izmosodás és egy kis zsírvesztés, de ez nem egy nagy átalakulás, utána nem megy együtt. Olvass kicsit, nem én találtam ki:

[link]

2012. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hàt pl erre csávóra is azt mondtad az oldalon hogy koxos

[link]

Ő ugy osztja a tanácsokat youtube-on mint naturál testépítő. És még kisebb is nálad de te mondtad hogy egyszerüen nem lehet ennyire leszálkásítani

2012. okt. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!