Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgásformát ajánlotok?

Milyen mozgásformát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szülés után három hónappal lefogytam 53 kilóra (170 cm magas vagyok),szerettem volna izmosodni,de a tornával két hét alatt csak még 2 kilót vesztettem és abszolút nem a fogyás lenne a célom.Terembe eljárni nincs lehetőségem,így csak az itthoni mozgás marad.A callaneticre gondoltam,de nem találom sehol a könyvet,ami régen nagyon bevált,de sajnos nem találom sehol.
2012. okt. 27. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy fogysz vagy izmot építesz genetika- és étrendfüggő is, tehát nem fognám csak az edzésre.

Helyedben inkább saját testsúlyos edzést (pl az un. fegyencedzést) végezném. Nem kell megijedni ez nőknek is nagyon bevált erősítő edzés. Egészen kezdő szinttől írja le a könyv (Paul Wade-Fegyencedzés) a gyakorlatokat. Pl nem egyből rendes fekvőtámasz megy, hanem falnál végzett fekvőtámaszformával indít.

Ezek vannak benne: fekvőtámasz, húzódzkodás, guggolás, tolódzkodás, hídtartások, lábemelés függeszkedve.fekvőtámasz kézállásban.

Le tudod tölteni torrentoldalakról is, de itt is van pár fejezet: *****


Ehhez pedig már csak tömegnövelő étrend kell és izmosodni fogsz. Nagyon izmos nem leszel vele (még férfiak sem), mivel egy nő tesztoszterontermelése kb 1/25 egy férfiéhoz viszonyítva. Még súlyzós edzéssel sem lennél túl izmos kox nélkül, szóval ettől ne tarts.

Egyébként a legjobb az lenne, ha beiktatnál súlyzós edzést is. A nők és a súlyzós tévhiteiről itt van egy jó cikk:

[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm,a súlyzózást csinálom,nem nagy súlyokkal,csak olyan "nőiesen", a linket megnéztem,tényleg jó kis állóképesség javító gyakorlatok,a húzódzkodást szerintem kihagyom,de a többinek utánanézek :-)
2012. okt. 27. 09:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen, ne félj a nagyobb súlyzóktól sem.:)
2012. okt. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!