Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fehérjeturmix!?

Fehérjeturmix!?

Figyelt kérdés
Edzés utáni fehérjeturmixra van valami jó ötletetek ( táplálékkiegészítők nélkül ? Szóval gondolom hogy ilyenek mehetnének bele hogy tojás,túró,banán stb... csak nem tudom hogy milyen arányban, mert ha mindent belegórálok nem hiszem hogy valami nagyon jó íze lesz.
2012. okt. 22. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:

persze.

van csomó fajta megoldási lehetőség,de mind kb 3x annyira jönne ki árban,mint egy ugyanolyan adag bolti fehérje turmix.

pl a főtt tojásos,vagy a túrós verzió,vagy akár a marhahúsos.

2012. okt. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na most nem kéne barkácsolni ilyen turmixokat, mert attól nem lesz testépítésre alkalmasabb, hogy összeturmixolunk minden sz@rt.

1 Nyers tojást ne egyél mert: szalmonellás is lehetsz, nyersen nem szívódik fel a fele sem és még vitaminhiányt is okoz, mivel a nyers tojásban lévő avidin enzim megköti a biotint. Ez 3 érv volt ellene!

2. Túróban lassú felszívódású fehérje van, mi nem alkalmas edzés utáni fogyasztásra, mert gyors fehérje kell.

3. A banánban lévő gyümölcscukor sz@r, mert az csak a májat tölti, nem megy az izmokba, ha meg tele a máj (50g), akkor megy zsírba.

Van még kérdés?


mi sem azért iszunk tejsavóproteint mert hülyék vagyunk, csak az a leggyorsabb fehérjevisszatöltésre.

Ha meg nem akarod akkor egyél sült vagy főtt tojást rizzsel.

[link]

2012. okt. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D de csak hogy félreértés ne essék nem azért csinálnék tápkieg nélkül turmixot mert szerint tápkieggel rossz hanem azért mert nincs pénzem rá (bár ha kiszámolnám hogy mi mennyibe kerülne akkor még szerintem jobban kijönnék pénzügyileg )meg mivel még nem vagyok felnőtt sajnos a szüleim sem engednék meg.
2012. okt. 22. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
olcsóbban kijössz tápkieggel. De leírtam, hogy akkor mit kell enni.:)
2012. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ööö igen, ha spórolni kell, akkor igencsak ajánlatos kiszámolni, hogy mire mennyit költesz...
2012. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!