Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit várhatok? (testépítés)

Mit várhatok? (testépítés)

Figyelt kérdés
Fél éve járok rendszeresen edzöterembe, eddig nagy változás nem igazán történt, persze erösödtem... Most heti 4x járok és szeretnék venni scitec 100% whey isolate-et. Edzésnapokon akkor : reggel 1, edzés után 1 adag. Pihinapokon: reggel 1. A 2kg-os kiszerelést venném, az elég lenne 1,5 hónapig kb, ezalatt hirtelen megerösödhetek?(persze nem arra gondolok, hogy hirtelen kinyomom a 150-et) :D... az edzéstervem is ok, eddig nem szedtem semmit. fehérjeporon kívül mást nem nagyon szeretnék most se venni, de ha 'elkerülhetetlen', akor persze veszek
2012. okt. 22. 17:04
 1/6 anonim válasza:
Előszór is legyen rendbe az étrended az az alap ha ez meg van mehet multivitamin tejsavó+dextroz edzés utánra pihenni eleget és fejlődni fogsz am én nem ragaszkodnék a scitekhez ezen kívül még vagy 80 fehérje készítmény létezik nézz utána itt 1 link [link]
2012. okt. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is legyen tömegnövelő étrended, mert anélkül egy tápkieggel sem mész semmire.

Nem fontos izolátumra költeni, megteszi olcsóbb koncentrátum is és mellé edzés utánra 40-50g dextróz.

Reggel pedig a zabpehelyhez tegyed a proteint. Legyen multivitaminod is.

Még egyszer leírom: az étrend a legfontosabb!

napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2012. okt. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát újat én sem tudok mondani, fél év alatt kellett volna, hogy legyen változás. Én 2 hónapja nyomom lassan és ugyan 1 hónapja elkezdtem egy kreatin kúrát ami picit besegített, de közel 8 kiló ugrott rám. Nyilván ennyi nem fog már a következő hónapokban, de 1-2kg-nak kellene jönnie legalább, ha jó az étrended. Az étrendednek meg úgy kell kinézni ahogy Montez linkelte.

Egyébként a whey isolate felesleges szerintem a te/mi szinteden/szintünkön, legfeljebb verseny előtt ajánlják, hogy minél tisztább legyen amit beviszel. Bőven elég lenne egy Whey pro ha már scitecben gondolkozol.

2012. okt. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Melyik akkor a legjobb tejsavóprotein-por? Montez lehet h félreértettelek: azt mondod, hogy az olcsóbb protein mellé kell dextróz, vagy emellé is?
2012. okt. 22. 19:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Tömegnöveléskor mindegyik protein mellé kell gyors szénhidrát EDZÉS UTÁN. De csak akkor, más időpontban ne legyen gyors ch, hanem összetett ch kell, pl reggel a protein+ zabpehely kiváló kaja.
2012. okt. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, kösz mindenkinek!
2012. okt. 22. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!