Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az baj, hogy nem szoktam...

Az baj, hogy nem szoktam guggolni?

Figyelt kérdés

2012. okt. 18. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
eléggé
2012. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Igen mert egy idő után nem fog hajlani a térded és csak nyújtott lábbal tudsz majd menni mint egy zombi :))
2012. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát, így magába kicsit fura, hogy nem szoktál guggolni. De gondolom gyúrsz, aztán nem gyúrsz lábra. Szerintem próbáld a lábadat is edzeni, vagy fuss.
2012. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 dirtboy ***** válasza:

nem baj,lényegében le sza rom,az én életemen nem változtat hogy te guggolsz e vagy sem.

hogy neked baj e hogy nem guggolsz meg ne mástól kérdezd.

2012. okt. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
és ha gericferdülése van mint nekem?Akkor sem hiszem,hogy jót tesz a guggolás vagy a felhúzás
2012. okt. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Lábazni szoktam, csak guggolni nem, mivel senki sem mutatta meg, hogy szabályos-e stb.
2012. okt. 18. 21:31
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

Toldi Zsuzsi szájbarágósan elmagyarázza, alatta pedig le van írva.

Vagy ez is jó, csak angol:

http://www.youtube.com/watch?v=huVujjfzphI


A lényeg:

- sarkad ne emelkedjen fel. ha felemelkedik, akkor valahol biztos van egy deszka az edzőteremben pont erre a célra, ha nincs, akkor kisebb súlytárcsát dobj a földre és azokra tedd a sarkad.

- A súly a hátad felső részén legyen, ne a nyakadon

- Lefelé mozgásnál ne dőlj nagyon előre, mert könnyen megsérülhet a derekad egy nagyobb súlynál már.

- A combod vízszintes, vagy az alatt legyen. A legjobb ha alatta van (ass to grass), de így kicsit kisebb súllyal fogsz csak guggolni.

De egyébként minden fent van a két linken, csak koptatom kicsit a billentyűzetről a koszt. :)

2012. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A fentebbi videón a levegővételt nem jól mondja a Toldi Zsuzsi. Mielőtt lemész veszel egy nagy levegőt, bent tartod, leguggolsz, majd kiemelkedés közben fújod ki. Ez fontos, így feszesek a hasizmaid, meg lehet előzni a derék- és hátfájdalmakat. Nagy súlyoknál pedig még fontosabb a helyes levegőtechnika!!!!!!!!!
2012. okt. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*derék- és hátfájdalmakat és a sérvet.
2012. okt. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
és az mit csináljon akinek van egy kis gerincferdülése?Marad a lábtoló?
2012. okt. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!