Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az edzéste...

Mit gondoltok erről az edzéstervről?

Figyelt kérdés

Nagyrészt saját összeállítás,eddig annyit vettem észre(2hónapja csinálom) hogy erőt növelt nálam(pl fekve nyomásnál +8kg). Sok mindent olvastam,van ahol azt szűrtem le,hogy túl sok gyakorlatot végzek,de van ahol teljesen elfogadottnak írják.Csak felsőtest edzést írom le mert az a kérdéses most nálam,hogy jó-e így.

1.nap(hétfő): Váll,csuklya,tricepsz

-Oldalemelés döntött törzzsel: 4x8

-Vállból nyomás gépen: 4x8

-Oldalemelés állva: 4x8

-Előre emelés állva: 4x8

---------

-Tricepsz gépen: 4x10

-Kötéllel letolás: 4x10

---------

-Vállvonogatás gépen: 4x10-12

-Nyak mögötti nyomás: 4x8


2.nap(szerda):Mell,bicepsz

-Fekve nyomás : 4x8

-Fekve nyomás 45fokos padon: 4x8

-Tárogatás gépen: 4x8-10

-Összetolás ingás gépen: 4x8 (vagy negatív nyomás)

-------

Bicepsz gépen: 4x8

Egykezes súllyal állva bicepsz: 4x8-10

Francia rudas: 4x8


3.nap(péntek):Hát,váll

-Mellhez húzás: 4x8-10

-Nyakmögé húzás: 4x8-10

-Oldal evezés gépen: 4x8

-Lehúzás ingás gépen: 4x8

------

-Vállból nyomás gépen: 4x8

-Állig húzás: 4x8

-Mellről nyomás erőkeretben ülve: 4x8


Szerintem pihenés szempontjából jól osztottam el az edzést igaz,hogy egy hétre 2 váll edzés van beírva ,de ez azért van mert abban le vagyok maradva egy kicsit fel akarom hozni.Kérem olyan írjon aki ért is hozzá,írja le legyen szíves mi az ami nem jó ebben ,min változtassak(persze ha kell). Köszönöm előre is a válaszokat... :)


2012. okt. 3. 16:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Legnagyobb hiba hogy nincs láb nap. Továbbá nem ajánlatos hosszú távon nyak mögé húzni, nyomni mert szétkúrja az ízületeket. Tricepszre 2 gyakorlat kevés, nem dolgoztatod meg teljesen mind a 3 fejet. Többi nagyjából jó.

Kajáról nem esett egy szó sem, de amíg nincs normális étrended napi addig nem érdemes belefogni.

2012. okt. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a logikád működne barátom, akkor mindenki naponta 5 órát gyúrna, hogy felhozzon minden lemaradt testrészt.

Legalábbis én edzenék ennyit. Ez persze nem működik.


Heti egy váll elég, az elülső deltát pedig hanyagolhatod, mert fekvenyomásnál épp elég terhelést kap.

Egyébként meg a vállad úgyis ki fogod készíteni a nyak mögé húzásal és nyak mögül nyomással, és az állig húzással is. Ésszel!


Az evés pedig fontosabb az edzésnél,


Amíg végig nem olvastad, nehogy lefeküdj aludni!

[link]

2012. okt. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!