Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek bele?

Hogyan kezdjek bele?

Figyelt kérdés
Ti hogyan vettétek rá magatokat, hogy ledobjatok pár kilót, elkezdjetek tornázni stb? Nem lenne sok amitől meg kellene szabadulnom de semmivel sem tudom rávenni magam a tornára. titeket mi motivált a legjobban hogyan vettétek rá magatokat?
2012. szept. 3. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
minden este 40-60perc kocogás kényelmesen kis sétával. én a kutyusommal szoktam futni és részben ő is motivál:)
2012. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legjobb motivációs eszköz a tükör. :) Mielőtt nekiálltam edzeni nekem is volt egy kis úszógumim ami a gimi után jött rám, miután elkezdtem dolgozni. Esténként, fürdés után meg-meg álltam a tükör előtt és mindig azt gondoltam: "basszus gyerek, Te nem így néztél ki"...addig addig gyötörtem magam ezzel, amég megelégeltem és tettem érte. Nincs az a klasszikus "szikra" ami kipattan, egy elhatározás kell, hogy márpedig én tenni fogok ez ellen, hogy jobban nézzek ki, magammal is elégedettebb legyek illetve másoknak is megmutatom, hogy mire vagyok képes.

Ha már az elhatározás megvan, akkor a fogyás elkezdéséhez elsősorban az étrenden kell változtatnod. Nem kell és nem is szabad éhezni! Amit fogyás alatt száműzni kell, az a szénhidrát minden formája. Például péksütik, tészták, rizs, burgonya, rizspufi, cukros dolgok. Amit kell és szabad is: sovány húsok/felvágottak, halak, zöldségek. Amit módjával: gyümölcsök, tejtermékek.

És persze ezek a "megszorítások" sem kell, hogy örök életre szóljanak, miután elérted a kívánt súlyt újra visszatérhetnek a szénhidrátok, csak persze nem olyan mennyiségben és minőségben. Értem ezalatt, hogy édességet piros betűs ünnepekkor, ahogy a cukros üdítőket (vagy leginkább soha nem kéne), a hagyományos tésztát cseréld le durumtésztára, a fehér rizst barnára. Krumplit pedig módjával.

Ha az étrended megfelelő, utána jöhet a mozgás, ami az első időkben nagyon nehéz lesz, mert a szénhidrátok hiánya miatt esetleg levert, erőtlen is lehetsz, de szépen lassan át fog állni a szervezeted arra, hogy az elraktározott energiához (zsírhoz) nyúljon. Amire vigyázz, hogy megfelelő mennyiségű fehérjét (legalább 2g/testúly kg) fogyassz, különben az izmaid is le fognak épülni és arányaiban ugyan olyan "puhának" fogsz kinézni.

2012. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hú köszi ez jól hangzik :) a táplálkozást tudom hogyan kellene de nehéz rászokni, (üdítőt én sohasem iszok) a kutyus jó ötlet lenne, tudom én is hogy ez nagyon motiválna, csak nincs kutyánk.
2012. szept. 4. 16:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!