Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Illene hozzám ez az íj? Emese...

Illene hozzám ez az íj? Emese íj,125 cm,29",40#. Lány vagyok,165 cm,47 kg, kezdő, nem túl erős, de ezen még dolgozom.

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 16:27
 1/2 Nofene ***** válasza:

Pár éve íjászkodom és megfordult pár darab a kezemben; tapasztalatom szerint vakon nehéz jó íjat választani, legjobb elmenni és kipróbálni.

Ami fontos a max húzáshossz, az itt 29", az egyenlő 29x2.5, ami olyan 75centi. Lányként nem hiszem hogy ez korlátozó tényező legyen valaha is ;)


A másik az ereje. Ez egy 40fontos példány ugye, amig nem próbáltad ki hogy mennyi az annyi, addig érdemes egy gyengébbet használni mert az emberek többségének előbb lesz tele a tö*e az íjászkodással, mint hogy 'hozzá erősödjön'. Én 40fontossal kezdtem anno, használtam 50 és 60asat is hosszabb ideig, de én mégis a 40essel teljesítek a legjobban, azt szeretem és pont ;)


Szerintem inkább legyen egy pöppet gyengébb pl 35, ez a sport nem az erőfeszítésről szól hanem a technikáról (és a társaságról:)


De tényleg a legjobb ha kézbe veszel párat és az alapján döntesz.

2012. aug. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)
2012. aug. 28. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!