Testépítők tudnátok egy kérdésben segíteni? (bemelegítés, cuccok)
Bemelegítésből mehet edzés előtt 5-6 perc kardió, (futópad, bicikli, stb), vagy gimnasztikai gyakorlatokkal, karkörzés, vállkörzés, stb. Lényeg, hogy minden edzés előtt az egész tested legyen bemelegítve. Súlyzókkal is csinálhatsz egy pár bemelegítőkört.
Fehérjéből és tápkiegből sok jó van, kérdés, hogy mire van szükséged, mi egészíti ki az étrended. (Étrend okés?)
A legfontosabb a jó étrend mellé egy multivitamin, Mega Daily One, Multi Pro Pak, Vitabolic pl.
Edzés utánra és reggelre egy tejsavó protein az ideális, VPX Syngex, Nitro Pure, 100%Whey Prof, Whey Core 100...
A fehérjéhez CSAK edzés utánra kell 30-40 gramm dextróz, vagy VitarGo.
Minden izmot, ízületet be kell melegíteni gimnasztikával; kar, - váll, könyök- csuklókörzések, stb + végezhetsz pár perc aerob gyakorlatot is, pl. bicaj.
Utána a súlyzós gyakorlatoknál nyomsz kisebb súlyba pár sorozatot, hogy felkészítsd az izmokat és ízületeket a nagyobb terhelésre. Majd mehetnek a munkasorozatok.
Először is az étrendnek kell rendben lenni, legyen egy tömegnövelő étrend, ha izmosodni szeretnél.
Kellene egy multivitamin is és edzés utánra mehet tejsavóprotein +gyors szénhidrát (pl dextróz, maltodextrin, vitargo, stb). De csak edzés után menjen hozzá gyors ch.
Nagyon sok jó protein van, csak párat felsorolok: Whey C6, Stillmass 6:3:1, Scitec 100% whey prof., Biotech nitro pure whey gold (vagy az Enzy fusion), Dymatize Elite whey, Twinlab whey fuel, VPX Syngex, stb..
De még egyszer hansúlyozom: az étrend a legfontosabb!:)
...milyen fehérjéket és tápkieg vegyek? Melyik a legjobb?
Érdekes erre a kérdésre mindenki egy márkát ír, ami szerinte jó. A protein választásakor a márkanevet, a beetető reklám dumát el kell felejteni. Egy fehérje minőségét a biológiai értékével lehet besorolni. Ez azt jelenti, hogy mennyi és milyen arányban van benne esszenciális aminosav. Tény, hogy tápkiegek esetében a tejsavó peptidek (izolátum, hidrolizátum) BV értéke a legmagasabb, akár 159!!! A tojásalbumin BV 91-es. De például a növényi szója BV-je csak 74!!!!
Testépítő viszonylaban hatványozottan fontos a BV érték, a felszívódó fehérje mennyisége. A kevert fehérjék is jó választás. De nem az olyan kevertekét, amik 80-90% szóját tartalmaznak. Whey - tojás - milk - arányok legyenek igen magasak egy kevert fehérjében, és ne a szója.
A másik szempont a dizájner protein választás esetében a protein mennyi %-ban található! Sajnos egyre több esetben olvasható 60% körüli, sőt ez alatti protein is. Ez esetben sajnos szénhidrátot vásárolunk igen magas áron.
Végül pedig köztudott, hogy a minőségi protein ismérve a BCAA tartalma. Ezen belül az L-Leucin tartalma!!!
Van egy protein, amit úgy alkottak meg, hogy igen nagy dózisú aminoprofilt jutatt be a vérkeringésbe, ami az izomzatépítéshez szükséges. 6 féle whey protein, előemésztett, hidrolizált, peptidek. Az alap proteinhez pluszban hozzáadtak szabad formában L-leucint, glutamint. Ez által elérték, hogy 50%-ban EAA (aminok)-ból áll. 25%-ban BCAA, és 20% glutaminból. Figyeltek arra, hogy ha rossz a bélflórád (így az anyagok felszívódása rosszabb), beta-ecdysteron hozzáadásával valóban eljusson a izmokig az amino"bomba". Puffadás emsztési probléma sem jöhet szóba az adagonkénti igen magas fehérjekoncentráció miatt, hiszen komplex emésztőenzimet is tettek bele. A felszívódás, feldolgozás még könnyebb legyen, ezért még 10 vitamint is tettek a proteinmátrixba. Ráadásul hozzáadott cukrot, dextrózt, szénhidrátokat nem tartalmaz. A protein neve HiTec Whey C6.
Kis - nagy kötekedő -:)
Hogy miért is ajánlom, amiért a legjobnak tartom azt elmagyarázom, és nem csak írok egy márkát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!