Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fedezhetem a sportolásh...

Hogyan fedezhetem a sportoláshoz szükséges vitaminszükségletem a leghatékonyabban?

Figyelt kérdés
Heti 8 edzésem van. A különböző testépítő táplálékkiegészítő termékek tudtommal nemigen tartalmazzák a rájuk írt dózist. Sok esetben jó ha 20%-át tartalmazza a ráírt mennyiségeknek, mivel nemigen szabályozzák, ellenőrzik ezeknek a gyártását. Melyik lehet az a vitaminkészítmény ami tényleg megadózisban tartalmazza a vitaminokat, és ár/érték arányban kiváló?

2012. aug. 16. 08:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

9. válaszolónak nem az izzadsággal távozik, hanem az intenzív izommunka eredménye. Az intenzív izommunka pedig nagyobb dózisú vitaminbevitelt követel. A 10. válaszolónak pedig: tudom hogy megy az ilyen laborvizsgálat 1 cégnél:

Minden egyes gyártásból 1-2 terméket elküldenek laborba. Abban az 1-2 termékben tényleg benne van minden feltüntetett alapanyag. Megkapják az ahhoz tartozó certifikációt amivel takaróznak, meg reklámozzák magukat. A boltokba viszont a gazdaságos dobozok mennek ki. Ha pedig központi laborba küldik és nem megfelelő, akkor még mindig át tudják címkézni a gyártás dátumát olyanra amiben éppen megfelelő volt a cucc és láss csodát a rossz eltűnik és csak jó ment ki a gyárból. Ez a baj a multiknál található felvágottakkal élelmiszerekkel, mikor akciósan árulnak 1 terméket. Az nem ugyanaz mint előtte 2 héttel ami 30°-al drágább volt. Nagyon átbaszós világban élünk, főleg Magyarországon. Nehéz eligazodni a dolgokban. De ebben gondolom Montez igazolni tud.

2012. aug. 16. 10:16
 12/21 anonim ***** válasza:

A Sciteccel alapvetően a túlhypeolás a rossz. Ha tudod, hogy mit akarsz, és van elég olyan ember, aki tapasztalta már, az adott terméket, akkor meg lehet venni. De például a designer cuccokat már nem veszem meg. Inkább összeállítom magamnak ami kell.

Egy szó, mint száz. Tehát a Scitec egyébként nem rossz ( az ára mondjuk néha durva ), csak meg kell nézni mi van benne, és nem azonnal bedőlni a hiperszuper szövegeknek. Lehet, hogy feleannyiból kijössz, ha magadnak összepakolod. Persze aki megteheti, annak mindegy...

2012. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az intenzív izommunka sem igényel egyéb vitamint, mint amit egyébként is beviszel. Magnézium, C-vitamin, ami segíti a regenerációt, kell még Na azt kész, a többi vitamint beviszed a hússal és zöldségekkel, gyümölcsökkel. Max még kálcium, mert gondolom ha ilyen irdatlan sportoló vagy, nem iszol tejet.
2012. aug. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Zakathol ***** válasza:

Kedves kérdező!

Valószínűleg nem értetted meg amit Montez a bővebb válaszában kifejtett, miszerint olyan, hogy "személyes tapasztalat" nem létezhet egy vitaminkészítménynél.

Te otthon, amikor beveszed a kis multivitaminodat nem tudod megállapítani, hogy na abban mennyi volt egy adott vitamin mennyisége. Ha megeszel 1 g C-vitamint vagy 500mg-ot nem veszel észre semmi különbséget, így egy vitaminkészítmény valós tartalmára csak laborban lehet hiteles választ adni: Ezt pedig, ha nem bízol a dobozra ráírt adatokra, akkor a saját kontódon párszázezer forintért magadnak kell megtenned.

2012. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irdatlan nagy sportoló, de még lehetek. Még mielőtt megkérded ma délelőtt nincs edzésem. Nem azt írtam, hogy a fokozott izommunka más fajta vitamint követel, hanem nagyobb dózisban. Továbbá nincs kertem, sem rá időm, hogy megtermesszem a számomra szükséges zöldségeket, gyümölcsöket, mert a gazdaságokban termelt, zöldségeseknél árult zöldségek max 10%-át tartalmazzák a nagymamáink idejében lévőknek. Tejet iszom. De számomra kicsit több minden is kell nem csak vitamin. PL kreatin az ATP szintézishez citrulline malate a szintézis gyorsításához és a fáradságküszöb kitolásához a savasodásgátlással, arginin. Testépítő tömegnövelő az energiabevitel miatt. Mellette persze rendes étkezés. Mindegy nem azt kérdeztem, hogy ki akar szájkaratézni, hanem ki tud jó vitaminkészítményt. Szedtem eddig is multivitamint, de nem éreztem igazán hatásosnak., mert fél évente jött az influenza pl.
2012. aug. 16. 11:05
 16/21 anonim ***** válasza:

Miből gondolják emberek ezt a marhaságot, hogy a mai növényekben nincs vitamin...na mind1, nem ez a lényeg.

Egyszerűen gyenge az immunrendszered, de az nem vitaminhiány, az immunrendszer nem vitaminokból épül fel. Persze, C-vitamin kell a működéshez, de inkább a bélműködéseden kéne alakítani, mert az emésztőrendszer az immunrendszerünk jelentős része.

Mondjuk ha ennyi szutykot összevissza szedsz, mert mások azt mondták, örülj neki, hogy csak influenzád van.

2012. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az influenzát nem mindig tudod kikerülni vitaminokkal, csak max egy kicsit erősebb lesz az immunrendszered, de nem legyőzhetetlen, pláne a mai mutálódott erősebb vírusokkal szemben.

Az edzésekhez kell a megemelt vitaminbevitel, mivel a terhelések miatt több szabadgyök is keletkezik, aminek kivédésére, fogására az antioxidánsokra kiemelten szükség van: A,C, E, vitamin, beta-karotin pl.

2012. aug. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Igazából olyan válaszokat vártam, hogy pl eddig mindig minden nyavaját elkaptam, 2 havonta betegeskedtem de 2-3 éve mióta szedem ezt és ezt azóta elkerülnek az ilyen problémák stb. A sport táplákozással kapcsolatban ajánlom mindenkinek ezt a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=xkpdsDXA3oE

Megnézem azt az embert, aki ha mondjuk reggel 5-kor elmegy Debrecenbe versenyre és este 11-kor ér haza, közben kap 1x főételt max. és táplálékkiegészítők nélkül megoldja kolbászos szendviccsel a tökéletes táplálkozást.

2012. aug. 16. 11:22
 19/21 anonim ***** válasza:
Hűtőtáskával kell menni, benne 5 doboz csirke rizzsel és pár szelet proteines csokival.:)
2012. aug. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ettől lesz a táplálkozásod tökéletes? Az szánalmas akkor...

Hagyjuk is ezt, azt szedsz amit akarsz, annyit költesz rá, amennyit akarsz, én is edzem rendszeresen, gyerekként voltam influenzás, megfázva kétévente 1x vagyok 3 napig és semmi vitamint nem szedek, csak ami benne van a kajában. Rendszeresen eszek gyümölcsöt, zöldséget és ennyi. Abban van antioxidáns és minden, ami kell, nem több és nem kevesebb. Nem kell a székletet és a vizeletet drágítani, csak a vesédet terheled, hogy kiszűrje ezt a sok felesleges marhaságot a véredből.

2012. aug. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!