Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fedezhetem a sportolásh...

Hogyan fedezhetem a sportoláshoz szükséges vitaminszükségletem a leghatékonyabban?

Figyelt kérdés
Heti 8 edzésem van. A különböző testépítő táplálékkiegészítő termékek tudtommal nemigen tartalmazzák a rájuk írt dózist. Sok esetben jó ha 20%-át tartalmazza a ráírt mennyiségeknek, mivel nemigen szabályozzák, ellenőrzik ezeknek a gyártását. Melyik lehet az a vitaminkészítmény ami tényleg megadózisban tartalmazza a vitaminokat, és ár/érték arányban kiváló?

2012. aug. 16. 08:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Elég sok ilyen van; multi pro, animal pak, california fitness training pack, jumbo pak, monster, iss pak, stb.
2012. aug. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
7%
A nagy dózisú vitamin csak drága vizeletet eredményez.
2012. aug. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Montez értem, ismerem is ezeket a netről. Nem gyúráshoz kell, de ez szerintem lényegében mindegy. A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy mi az, amiben tuti benne van a feltüntetett mennyiség. Tudtommal ezeket csak az OGYI (országos gyógyszerészeti intézet) vizsgálja, de a tápkiegészítők piacát nem. A multi pro például elég biztatónak tűnne, de a testépítőktől azt hallottam, hogy pl a scitech egy elég megbízhatatlan gagyi márka akik a marketinggel, reklámokkal operálnak és így adják el a gyenge minőségű cuccaikat. Nekik minden második terméke forradalmi áttörés a kreatin óta, több éves kutatómunka eredménye. Ilyen és hasonló szövegekkel adják pl a jó esetben csak 70%-ban cukrot tartalmazó tömegnövelőiket stb. Tapasztalataitokra lennék kíváncsi. Neten én is rá tudok keresni a multivitaminokra.
2012. aug. 16. 09:07
 4/21 A kérdező kommentje:

A második válaszolónak pedig:

Írtam, hogy heti 8 edzésem van. Most ne azon kezdjünk vitatkozni, hogy egy sportolónak mennyi vitaminra van szüksége. Testsúlyom 80kg aminek javarésze funkcionális izomzatból, nem hobbigyúrósok felfújt koxal felvizesedett merev izomzatból áll. Edzéseim kb 65%-ban aerob edzés 35% anaerob edzésből áll. Szóval sokat kell egy edzésen izzadnom heti 8x.

2012. aug. 16. 09:14
 5/21 anonim ***** válasza:

Kicsit hagy tisztázzam a dolgokat:

1. Először is nem értem, hogy miért én vagyok lecseszve, hogy te is meg tudod ezeket a neten keresni. Én legalább írtam neked pozitívan, másrészt nem írtad, hogy te már találtál termékeket, azért mertem ajánlani.

2. Abban is nagyot tévedsz, hogy az OÉTI-nél ezek nem lehetnek vizsgálat alatt, mert ezek a tápkiegek a Különleges táplálkozási Célú Élelmiszerek kategóriában egy 36/2004. (IV. 26.) ESZCSM rendelet alapján bejelentésre kötelezettek. Az már egy dolog, hogy nincs minden termék vizsgálatához kapacitásuk.

[link]

3. Senki nem fog neked garanciát adni a vitamintartalomra, ha tuti akarsz, akkor elviszed egy független laborba,vagy otthon ha van HPLC készüléked (amibe csak a kromatográfiás oszlop 10milla) akkor meg tudod mérni, de ez még nem elég, mert az elemek vizsgálatához pedig ICP készülék kell. Szóval nem egyszerű a helyzet.:)

4. Személyes tapasztalat megint csak csalóka egy vitaminnál, mert ugyan mi legye a hatása? Kevésbé leszel fáradt? Jobban tudsz regenerálódni? Nekem ez megvolt a legtöbb multivitamin esetében is, de ettől még nem tudod, hogy a 1000mg C-vitaminból 800 vagy 700 volt e benne.

Szóval nem értem mit vársz tőlem, csak segíteni akartam, de lehet, hogy félreértjük egymást.:)

2012. aug. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Bocsi nem csesztelek le, hasznosnak értékeltem a válaszod. A második válaszolónak tartom értelmetlennek a válaszát. Köszi, a válaszod, de inkább tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy kinek milyen vitaminkészítménnyel vannak jó tapasztalatai. Pont azért, mert ahogy írtad én is rá tudok keresni a különböző termékekre, de mindenki az a saját termékét találja a legjobbnak. Nehéz eligazodni rajtuk. Ha rossz néven vetted a hozzászólásom, akkor még egyszer elnézést kérk.
2012. aug. 16. 09:30
 7/21 A kérdező kommentje:
Még egy. Az OÉTI-nál lehet, hogy bejelentés kötelesek ezek a szerek, de a tartalmukat csak az OGYI vizsgálja. Ezeket a szereket pedig tudtommal nem. De ne vedd ezt is kötekedésnek. Azért teszem fel a kérdéseim, informálódom, hogy tisztább képet kapjak.
2012. aug. 16. 09:35
 8/21 anonim ***** válasza:
okés, nincs gond, de nem az ogyi vizsgálja, mert az ogyi csak a gyógyszereket vizsgálja, tehát amit gyógyszer kategóriában törzskönyveztek. Hogy értsd, a Béresnek is van az Actival Extra filmtablettája, ami gyóyszerként van törzskönyvezve, hogy megvehessék az emberek patikakártyára is, de pl Az Actival Max már OÉTI-s vitamin, holott majdnem ugyanaz, de azt pedig az OÉTI vizsgálja. Nekem elhiheted, benne vagyok a szakmában, mint fejlesztő élelmiszermérnök.:)
2012. aug. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Szerinted az izzadással milyen vitamin távozik a szervezetedből? Nagyon el vagy tévedve, ha azt gondolod, hogy a vitaminok izzadsággal távoznak, be is b@szna, egy éjszaka alatt egy ember 1-1.5 litert is izzad, meghalnánk alvás közben.
2012. aug. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 kakao01 ***** válasza:
a scitec k*rvajó cég mi max azért nem preferáljuk mert drága amúgy minden rendben van vele ha jól tudom minden termékükhöz van laborteszt
2012. aug. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!