Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szálkásítás után tömegeléshez...

Dubai2233 kérdése:

Szálkásítás után tömegeléshez jó választás?

Figyelt kérdés

26 éves, kb 170cm magas, 70kg vagyok. Vékony testalkatom van, de pókhasam van-volt, amit fehérje dús kajálással, kocogással, kerékpározással minimálisra tudtam csökkenteni. Ez közben heti 3x végzek súlyzós edzést kb 1,5 éve. Még ezt az augusztust végig viszem magas fehérje bevitellel, utána szeptembertől tömegelni szeretnék. Ezt a tömegnövelőt néztem ki a magas szénhidrát tartalma miatt:

[link]

Egy jól belött kajával, heti 3x sulyzós edzés, kocogás+kerékpár kombóval szerintetek mennyire zsirosít? Zsirt nem nagyon akarok felszedni, mert már tudom, milyen fáradságos munka azt leadni.



2012. aug. 3. 22:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

kicsit off:

Jókat írsz, de ez az edzés utáni gyümölcsbevitel biztos jó választás lenne? Írod, hogy egyes edzők, de neked mi erről a véleményed? Szerintem a gyümölcsben lévő fruktózból könnyen zsír lehet, és nem alkalmas az izmok glikogénraktárainak feltöltésére, mert megy a májba. Ha pedig oda már nem fér, akkor bizony zsírban rakódik le. Én ezeket olvastam, de kíváncsi vagyok, hogy neked mi a véleményed. Köszi. :)

2012. aug. 4. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 clint ***** válasza:

Montez ezek tények nem vélemények amiket leírsz.

A fruktózt az izomzat nem tudja hasznosítani nagyobb adagban, ez az egyetlen cukor ami ilyen, még az asztali kristálycukor is jobb ennél, egyszerüen itt látszik az, hogy jóformán bárki lehet edző ha befizeti a csekket.


Még egy két szrevétel a montez előtti válaszolóhoz:

a savóizolátum 20 gramm glutaminnal ch nélkül edzés után baromság. A nagyobb testépítők diétakor is raknak hozzá cukrot vagy ch-t, edzés után nem fog zsírba lerakódni semmi mindent felemésztesz, viszont sokan próbálkoznak ezzel a variációval diétakor és nyavajognak, hogy veszítettek az izomzatból. Pláne mert aki edzés után sem fogyaszt ch-t az akkor sosem azaz levitte 0-ra, ilyent meg normális ember nem csinál minden izmot elveszít.


én azt a nézetet vallom, hogy edzés után 50-100 gramm egyszerü vagy kissé öszetettem ch kell, azaz dextróz és maltodextrin vagy tehetősebbeknek vitargo vagy palatinose, amibe zab van az felejtős eltelíti a gyomrod, rostok vannak benne azaz hoszabbítja a szívódást emiatt nem egyből az izmokat táplálja, plusz egy órán belül kevés ember bír enni tőle. Gondolom ez is ilyesmi amit a kérdező vett, viszont az tény, hogy a világ talán legjobb márkájának tömegnővelője.

2012. aug. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Akkor jól tudtam a gyümölcscukros témát, viszont szálkásításkor én sem szoktam egyszerű ch-t bevinni edzés után. De akkor ezt átgondolom. Köszi clint.:)
2012. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 clint ***** válasza:
én 50 gr maltot szoktam diétakor edzés után és utána 150 gr barna rizset kb 40-50 perccel. A reggelit leszámítva ezek a ch-sabb étkezések ilyenkor, nem megy zsírba semmi, szépen lefogyaszt. (engem)
2012. aug. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 clint ***** válasza:
én meg köszönöm egy másik kérdésnél a linket az olcsó 11ezres tejsavórol ez most jól jött.
2012. aug. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem meg naturálban pláne kell ch, mert cuccal (koxal) azért könnyebb az izomveszteséget minimalizálni.

Lauter Viktor írja itt, hogy ő nem tesz cukrot az edzés után shake-be, de nem is akarom vele összehasonlítani magam.

Pont van itthon 2kg malto.:)

[link]

2012. aug. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 clint ***** válasza:

Lauter alapjáron kövérebb forma ilyen a genetikája, ha nem testépítő lenne akkor kövér ember, lassu anyagcserével, az ilyen embereknek könyebb tömeget pakolni magára de nehezebb szálkásodni ezért fél a cukrokvol vagy félcukroktól (malto), de ennek ellenére nem írja de tuti rak hozzá ch-t nem irja hogy csak proteint fogyaszt. Ha téged is vagy engem valamelyik cég szponzorálna mint őt sztem mi sem cukrot raknánk bele, hanem vitargot.

Nem tudom neked milyen genetikád van montez, én sovány 60 kilós gyerekként kezdtem gyors az anyagcserém emiatt mindenképp kell töb ch nekem edzés körüli időkben és a malto kifejezetten jó edzés utánra, a gyors anyagcseréjüek hamarább veszítenek izmot, de nem árt nekik diétakor az ilyen visszatöltés, nem csak nálam több embernél vettem észre.

2012. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!